Jesteś tutaj: Start / UDZIAŁ W PROJEKTACH

UDZIAŁ W PROJEKTACH

Szkolenie klas II PIERWSZA POMOC

2015-12-12

W minionym tygodniu 08- 11 grudnia klasy II abc przeszły pod okoiem p. Ewy Szczech szkolenie z pierwszej pomocy. Krótki kurs obejmował:

1. Resuscytację krążeniowo oddechową
                2. Ułożenie w pozycji bezpiecznej osoby nieprzytomnej oddychającej
                3. Pierwsza pomoc przy omdleniu i zasłabnięciu
Więcej o: Szkolenie klas II PIERWSZA POMOC

Klasa IIa 2015/2016

2015-12-09

Temat projektu: Razem mamy siłę. Stop Dyskryminacji.

Projekt realizowany w ramach programu Amnesty International

Zespół uczniowski: Kl. IIA

Szkoła: Zespół Szkół w Grabowie – Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego

Opiekunowie: Halina Pawłowska i Joanna Heftowicz

Więcej o: Klasa IIa 2015/2016

Kurs komputerowy

2014-04-17

„Dnia 15 kwietnia 2014r. zakończył się kurs komputerowy zatytułowany „Babcia z dziadkiem w cyberprzestrzeni”. Dziewięcioosobowa grupa kursantów odbyła 24 godzinne szkolenie z podstawowych zasad obsługi komputera. Słuchacze uczęszczali pilnie na zajęcia  i z ochotą zgłębiali tajniki systemu operacyjnego, edytora tekstowego, Internetu czy poczty elektronicznej…”.  Szkolenie zorganizował i prowadził dyrektor gimnazjum p. Mariusz Jagielski.

Więcej o: Kurs komputerowy

Podsumowanie projektu

2014-06-26

W dniu 24.06.2014r. przedstawicielki naszego gimnazjum p. Halina Pawłowska,  p. Anna Bankiewicz, Martyna Pionko, Marta Florczak, Katarzyna Dobierzewska,  uczestniczyły w konferencji podsumowującej udział w projekcie "Wykwalifikowani nauczyciele i pracownicy pedagogiczni publicznych szkół i placówek oświatowych gwarantem jakości nauczania w szkołach województwa łódzkiego".

Więcej o: Podsumowanie projektu

Artykuł - Grabów

2014-04-24

„Młodzieżowy Inkubator  Inicjatyw Europejskich” to  projekt realizowany w kilku szkołach województwa Łódzkiego  między innymi w Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Grabowie. Realizatorem całego działania było Towarzystwo Inicjatyw Europejskich w Łodzi. W charakterze partnerów wystąpiły:   Stowarzyszenie Oświatowe „Edukator” Łodzi oraz Central Bohemia Training Institute (VISK)  - organizacja z Republiki Czeskiej mające bogate doświadczenia w upowszechnianiu nowoczesnych metod edukacyjnych.

Głównym celem projektu było wsparcie rozwoju, aktywności społecznej i obywatelskiej młodzieży gimnazjalnej poprzez działania polegające na kształtowaniu umiejętności zarządzania samodzielnymi przedsięwzięciami o charakterze społecznym, a tym samym budowanie odpowiedzialności za własne środowisko lokalne.

Więcej o: Artykuł - Grabów