• Do wakacji: WAKACJE!!!

2018-06-13

Biwak klas czwartych

2018-06-09

8 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 4a i 4b wraz z wychowawczyniami i chętnymi rodzicami uczestniczyli w biwaku. Pierwsza część imprezy była to piesza wycieczka do Siedliska w Besiekierach oraz udział w warsztatach „W poszanowaniu chleba”. Czwartoklasiści nie tylko przypomnieli sobie etapy powstawania chleba, ale również mogli własnoręcznie rozwałkować przygotowane wcześniej przez panią Gospodynią Siedliska ciasto, które następnie zostało upieczone na płycie kuchni węglowej. Przyszedł czas na delektowanie się podpłomykami, które posmarowane pysznym miodkiem lub masełkiem z czosnkiem (produkty wyrabiane w Siedlisku) po prostu rozpływały się w ustach naszych uczniów i znikały w błyskawicznym tempie. W przerwie między warsztatami można było oddać się skokom przez linę – wszyscy chcieli pobić rekord Małgosi (45 skoków), ale udało się to tylko mamie Patrycji – p. Agnieszce! Brawo!

Gospodyni Siedliska za punkt honoru wzięła sobie cel, aby nikogo nie wypuścić głodnego ze swych progów, dlatego poczęstowała nas wszystkich pysznymi kiełbaskami z grilla. Tak nakarmieni mieliśmy energię, aby wracać pieszo do Grabowa! Dziękujemy Pani Ani za gościnę :-)

Kolejnym etapem naszego biwaku była noc w szkole. Późną kolacje zapewniła nam pewna łęczycka pizzeria. Przygotowaliśmy bazę noclegową – była nią sala numer 5 ! O 6 rano wszyscy byli już na nogach i delektowali się pysznym śniadankiem przygotowanym przez Panią Ewę. Na zakończenie uczniowie rozegrali jeszcze pasjonujący mecz piłki halowej, który zakończył się wynikiem 5;3 dla drużyny „ZIELONYCH” :-) O 8.30 pierwsi rodzice zaczęli odbierać biwakowiczów.

Więcej o: Biwak klas czwartych

Konkurs Wiedzy o Regionie

2018-05-29

23 maja 2018r. nasi uczniowie zdobyli III miejsce w Konkursie Wiedzy o Regionie. Szkołę reprezentowali Ewelina Pachlińska, Julia Kucharska, Bartosz Subocz, Adrian Jędrzejczak, Sebastian Cnotalski. Opiekunem drużyny była p. Anna Bankiewicz.

Więcej o: Konkurs Wiedzy o Regionie

XXXIII MEMORIAŁ IM. JÓZEFA JAWORSKIEGO

2018-05-14

Aleksandrów Łódzki, 10.05.2018r.

Świetny start lekkoatletów z Grabowa.

Mateusz Grabski zwyciężył w biegu Memoriałowym na dystansie 1000m w bardzo dobrym czasie 2:45.34. W tym samym biegu uczestniczył  Kuba Grabski, który poprawił swój najlepszy wynik (3:08.30) i zajął czwarte miejsce.

W biegu na 110mppł. (15,56s) bezkonkurencyjny okazał się Adam Jaśkiewicz, oprócz medalu otrzymał statuetkę dla najlepszego płotkarza (statuetka ufundowana jest przez niegdyś najlepszego płotkarza reprezentującego Polskie barwy, pochodzącego z Aleksandrowa Łódzkiego).

Znakomicie w biegu na dystansie 300m (39,1) zaprezentował się Bartosz Subocz. Bartek wygrał bieg ustanawiając nowy rekord szkoły.

Mateusz Grabski: 1000m – 2:45.34 – I miejsce

100m – 12,73s

Adam Jaśkiewicz: 110mppł – el. 15,20s/ Finał – 15,56s – I miejsce

100m – el. 11,95s/Finał – 11,87s – II miejsce

Bartosz Subocz: 300m – 39,1 – I miejsce

100m –el. 12,50s/Finał – 12,58s – V miejce

Jakub Grabski: 1000m – 3:08.30 – IV miejsce

Trener p. Łukasz Kwapkowski

Więcej o: XXXIII MEMORIAŁ IM. JÓZEFA JAWORSKIEGO

Targi Edukacyjne 2018

2018-05-10

W związku z wyborem dalszej drogi edukacyjnej uczniów trzecich klas gimnazjum  w naszej szkole zorganizowane zostały kolejny raz Targi Edukacyjne 2018,
w których udział wzięły następujące placówki:

1. Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy

2. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu

3. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu

4. Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy

6. Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

7. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie

8. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu

9. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Antoniego Troczewskiego w Kutnie

10. Łódzka Szkoła Mody, Kosmetologi i Fryzjerstwa Anagra

11. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im . Macieja Rataja w Mieczysławowie

Przedstawiciele -  nauczyciele oraz uczniowie - wyszczególnionych powyżej szkół przygotowali własną ofertę edukacyjną w postaci ulotek informacyjnych,  prezentacji multimedialnej oraz stoisk wystawowych, na których można było podziwiać efekty pracy uczniów.

Więcej o: Targi Edukacyjne 2018