Środa, 2019-01-23

fax szkoły:  632734545                     e-mail szkoły:  gimgrab@wp.pl

XXVII GMINNY FINAŁ WOŚP W GRABOWIE

2019-01-11

Podczas  XXVII  Gminnego Finału  WOŚP w Grabowie, który odbędzie się 13 stycznia 2019r. o godzinie 1600 na Placu Kościuszki  zachęcamy do licytacji przedmiotów, które przedstawiamy w poniższej galerii zdjęć.

Do nabycia będą również 3 „SZCZĘŚLIWE LOSY” , pod którymi kryją się atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy!!!

Więcej o: XXVII GMINNY FINAŁ WOŚP W GRABOWIE

Koncert pieśni patriotycznych.

2018-12-02

Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległosci przez Polskę

2018-11-09

Dziś w wolnej Ojczyźnie obchodzimy 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Rocznica nie tylko niepodległości odzyskanej w 1918 roku, lecz także jednego z najważniejszych polskich powstań. Świętując ten dzień, dajemy wyraz naszej miłości do Ojczyzny, do jej historii i kultury.

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone, co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. 11 listopada 1918 r. utworzona rok wcześniej Rada Regencyjna, będąca namiastką polskiego parlamentu, przekazała władzę wojskową w Polsce Józefowi Piłsudskiemu, który poprzedniego dnia przybył do Warszawy po uwolnieniu z więzienia w Magdeburgu. Kilka dni później Piłsudski został wybrany przez nowo utworzony rząd na tymczasowego naczelnika państwa. 11 listopada rozpoczęło się w Warszawie rozbrajanie Niemców, którzy wraz z generałem-gubernatorem warszawskim Hansem von Beselerem opuściły wkrótce Warszawę. Po 123 latach od utraty niepodległości Polska odzyskała suwerenny byt państwowy, a dzień 11 listopada jest obecnie polskim świętem państwowym. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości.

Uczestnicząc dzisiaj w uroczystej i wzruszającej akademii składamy hołd pamięci twórcom niepodległości, tysiącom żołnierzy, którzy przelewali krew w walce o Niepodległość.

Nad przebiegiem uroczystości czuwała p. Halina Pawłowska, aranżację muzyczną przygotował p. Michał Nowakowski, oprawę plastyczną p. Aleksandra Kacprzak.

Więcej o: Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległosci przez Polskę

DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ W NIEPODLEGŁEJ POLSCE MAGICZNYMI DŹWIEKAMI MALOWANY

2018-10-18

Wczoraj (17 październiaka 2018r.)  w naszej szkole odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie oraz w drugiej części spotkania spektakularny występ Macieja Pola a wszystko  pod hasłem DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W NIEPODLEGŁEJ POLSCE MAGICZNYMI DŹWIĘKAMI MALOWANY.

Żywiołowa reakcja widzów potwierdziła, iż program zadowolił wszelkie potrzeby  od artystyczno-muzycznych po kulinarne. W czasie przerwy technicznej przybyli goście mogli kosztować przepyszne ciasta upieczone przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Grabowie. Natomiast atmosferę wyjątkowego nastroju stworzyły
p. Aleksandra Kacprzak oraz p. Małgorzata Misiak poprzez dekorację i odpowiednie oświetlenie hali a p. Michał Nowakowski zadbał o nagłośnienie.

W organizacji uroczystości współpracowali dyrektorzy szkoły p. Krystyna Gaj i p. Mariusz Jagielski, oraz nauczyciele: p.Anna Wasiak, p. Barbara Zwolińska, p. Joanna Heftowicz, p. Natalia Pawlak, p.Iwona Morawska, p.Halina Pawłowska, p.Anna Wilda-Lasota, p.Wanda Mielczarek.

Więcej o: DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ W NIEPODLEGŁEJ POLSCE MAGICZNYMI DŹWIEKAMI MALOWANY

Bal gimnazjalny 2018.

2018-06-13