„Samorząd Szkolny Kuźnią Postaw Obywatelskich”

„SAMORZĄD SZKOLNY KUŹNIĄ POSTAW OBYWATELSKICH”

Od 1 października 2012r. do 31 grudnia 2013r.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Edukator” w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Celem projektu jest rozwój aktywności i postaw obywatelskich uczniów poprzez wspieranie liderów i członków samorządów uczniowskich oraz ich opiekunów, a także podnoszenie wiedzy, kompetencji i umiejętności w realizacji inicjatyw lokalnych związanych z ideą samorządności. Działania podejmowane w projekcie to warsztaty dla nauczycieli i uczniów, w tym z zakresu nowych technologii ICT, lekcje i dni samorządności, wizyty studyjne, warsztaty lokalnego ożywienia obywatelskiego. Projekt realizowany będzie we współpracy z partnerem zagranicznym- szkołą z Włoch ISTITUTO PROFESSIONALE DI STATO PER I SERVIZI COMERCIALI, TURISTICI E SOCIALI „PIETRO SELLA”.