Konkursy matematyczne w roku szkolnym 2013/2014

Matematycy są jak Francuzi: cokolwiek im się powie, od razu przekładają to na swój własny język i wówczas staje się to zupełnie czymś innym. (J. W. Goethe)

* Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z matematyki OLIMPUS sesja jesienna odbyła się  w naszej szkole 5 listopada. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z naszego gimnazjum. Wyniki konkursu są wysokie i zadowalające. Dwóch uczniów uzyskało tytuł laureata:

Maciej Stępniak, kl. Ia - 7 miejsce

Maciej Borowski, kl. IIa - 9 miejsce

*Konkurs Pangea odbył się 10 stycznia. Wzięło w nim udział 25 uczniów. Dwóch uczniów zakwalifikowało się do II etapu konkursu. Są to:

Maciej Borowski kl. IIa

Karol Pietruszka kl. IIIa

*Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" odbył się 21 marca. Wzięło w nim udział 17 uczniów naszego gimnazjum. Czekamy na wyniki, które otrzymamy w maju.

Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów

opiekunowie konkursów

Renata Cieślak i Renata Borowska