Jesteś tutaj: Start / UDZIAŁ W PROJEKTACH / CEO

CEO

Spotkanie z ekspertem online organizowane przez CEO – Maja Gruszczyńska

Naszym gościem była Pani Monika Niepiekło z Uniwersyteckiego Biura Karier .
 Rozmawialiśmy o rynku pracy, sytuacji obecnej i trendach i przede wszystkim o tym jak wybrać swoją ścieżkę kariery i rozwoju oraz co robić by w przyszłości wykonywać pracę, którą będziemy lubić.

Podsumowanie przesłane do CEO

1. Ilu uczniów uczestniczyło w spotkaniu? Z których klas?

W spotkaniu uczestniczyło 30 uczniów, z klas trzecich.

2. Jak oceniasz eksperta - Monikę Niepiekło? (tematyka spotkania, relacje z uczestnikami, co było ważne i ciekawe dla uczniów)
Rynek pracy jest ważnym zagadnieniem w edukacji ekonomicznej uczniów, szczególnie klas trzecich, które dokonują pierwszych istotnych wyborów w swoim życiu jeśli chodzi o wybór szkół średnich.
Relacje z uczestnikami były dobre, na ile pozwalała technika, ponieważ czasami było słabo słychać.
Ciekawa dla uczniów była sama forma przekazu, jak również możliwość zadania pytania na interesujący ich temat i uzyskanie odpowiedzi od osoby patrzącej z innej perspektywy. Wysłuchania jej punktu widzenia w sprawie dalszej edukacji.

3. Jak oceniasz spotkanie pod względem technicznym?
Pod względem technicznym jest jeszcze wiele do zrobienia – dopracowanie dźwięku i wizji – uczymy się na błędach,
wiem już, co możemy my dopracować w swojej szkole – nasi uczniowie byli aktywni, ale były problemy ze słyszalnością, co momentami utrudniało im koncentrację na tym co chcieli powiedzieć.

4. Co Ci się najbardziej podobało?
Sam sposób przekazu, robiliśmy to drugi raz, ale pierwszy w tak licznym gronie.
Uczniowie mogą usłyszeć, co myślą ich rówieśnicy w innych szkołach – zobaczyć ich reakcje.
Pokazuje im nowe możliwości pozyskiwania informacji.

5. Co można poprawić?

Rozwiązania techniczne, żeby nie koncentrować całej uwagi na tym by usłyszeć.