Targi edukacyjne w Powierciu

27 kwietnia 2017 roku uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Gimnazjum w Grabowie wzięli udział w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu.  Odwiedzający targi zapoznani zostali z ofertą edukacyjną szkoły. Mieli okazję zobaczyć klasopracownie, wyposażenie zaplecza gastronomicznego, park maszynowy, nowoczesny sprzęt rolniczy, którym dysponuje szkoła. Ciekawą atrakcją była możliwość jazdy ciągnikami i kombajnem. Gospodarze prezentowali nabyte w szkole umiejętności. Uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych poczęstowali gości własnoręcznie przyrządzonym sokiem pomarańczowo-marchewkowym oraz flambirowanymi naleśnikami. Uczennice technikum architektury krajobrazu, pokazały w jaki sposób można wykonać biżuterię florystyczną oraz bukiety kwiatów. Mieliśmy również okazję spotkać się z absolwentami naszego gimnazjum. Na uczestników Dni Otwartych czekał ciepły posiłek. Gospodarzom dziękujemy za mile spędzony czas. Opiekunami grupy byli: p. Aneta Pionko i p. Roman Gałązka.