Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1545616
  • Do końca roku: 240 dni
  • Do wakacji: 47 dni

Kalendarium

Niedziela, 2024-05-05

Imieniny: Irydy, Tamary
Jesteś tutaj: Start / BIBLIOTEKA / Kronika szkolna

Kronika szkolna

Kronika Gimnazjum w Grabowie datuje się z dniem 1 września 1999 r. , wtedy to właśnie Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło reformę szkolnictwa. Dyrektorem Gimnazjum został mgr Ireneusz Barański. Redaktorem kroniki w latach 1999/2000 była p. Wiesława Pabin. Po jej odejściu kronikę szkoły redaguje nauczyciel bibliotekarz mgr Aneta Pionko.

1 września 2011 roku o godzinie 1000 odbyła się inauguracja roku szkolnego 2011/2012, którą rozpoczął dyrektor szkoły p. Mariusz Jagielski. Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Grabów p. R. Kostrzewski, Zastępca Wójta p. W. Łaziński, Przewodniczący Rady Gminy Grabów p. Z. Sobczyński, Ksiądz dr H. Krzeszowski, pedagodzy, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice.
Po dwumiesięcznym wakacyjnym wypoczynku w Gimnazjum w Grabowie uczyć się będzie 239 uczniów, w jedenastu oddziałach. W nowym roku szkolnym 2011/2012 uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły życzymy samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz realizacji wszystkich marzeń i planów.

 

Już po raz 18 w trzecim tygodniu września (16 - 18 września 2011 roku) odbyła się akcja ,,Sprzątanie Świata’’. Hasło tegorocznej edycji brzmiało ,,Lasy to życie – chrońmy je’’.
W ten oto sposób uczniowie, nauczyciele naszego gimnazjum włączyli się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów ogłoszonego przez ONZ.

 

5 października 2011 roku w Świnicach Warckich odbyły się Przełajowe Biegi Sztafetowe.

Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum w składzie: Agata Okoń, Katarzyna Modrzyńska, Patrycja Jaśkiewicz, Ewa Starzyńska, Monika Wróblewska, Magdalena Grzyb, Barbara Rakowska, Martyna Wawrzyniak, Klaudia Łukasiak, Magdalena Gajewska, rezerwowa Daria Prusińska zajęła miejsce pierwsze. Drużynę do zawodów przygotowała p. Beata Borowska.

Drużyna chłopców w składzie Marcin Stańczyk, Zbigniew Lewandowski, Adrian Kubiak, Rafał Zając, Radosław Nowakowski, Grzegorz Nowak, Dawid Przybylski, Adrian Zawierucha, Kamil Pajor, Bartosz Cieślak, Dominik Bojanowski, Sebastian Zagrosik, zajęła miejsce czwarte. Opiekun zespołu p. Łukasz Kwapkowski.

 

Dnia 25października 2011 roku uczeń naszego gimnazjum Sebastian Pęcherzewski wziął udział w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego PRL państwem stanu wojennego. W pierwszym etapie przeprowadzonym przez Wojewódzką Komisję Konkursową w Łodzi, Sebastian wykazał się obszerną wiedzą związaną z historią Polski, w latach 1956-1989, ze szczególnym uwzględnieniem historii stanu wojennego oraz historii regionalnej i dziejów rodziny. W I etapie Sebastian zajął drugie miejsce i zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału w Katowicach.

 

W piątek 11 listopada 2011 roku przypadła 93 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Dlaczego Święto Niepodległości obchodzimy właśnie11 listopada? Co wydarzyło się 11 listopada 1918 roku? Czy ta data, to tylko symbol?

Odzyskanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, a wybór 11 listopada był nieprzypadkowy.11 listopada 1918 roku po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa. Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnia przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu.

W tym dniu wierszem i piosenką żołnierską upamiętniliśmy 93 rocznicę odzyskania niepodległości. Władze Gminy Grabów oraz uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

 

W dniu 24 listopada 2011 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie fotograficznym ,,Moja mała ojczyzna’’ oraz Konkursie poetyckim „Przyjaźń to prawdziwy skarb”. Konkursy zorganizowały Miejska i Powiatowa Biblioteka w Łęczycy.

W konkursie poetyckim: Katarzyna Jóźwiak- I miejsce ;Aleksandra Kaczyńska III miejsce, Patrycja Dziewulska – wyróżnienie.

W konkursie fotograficznym; Ewelina Kazimierska- III miejsce, Monika Miedzińska- Dominika Chmielecka- wyróżnienie.

Sukcesy dziewcząt wspierały p. J. Heftowicz i p. A. Kacprzak

 

30 listopada 2011 roku spotkaliśmy się na urodzinach apelu z okazji ślubowania klas pierwszych. Z tej okazji uczniowie klas drugich z wychowawcami przygotowali z okazji „ Święta Kota ”, kilka kocich konkurencji. Komisja oceniała udział pierwszaków w następujących konkurencjach:

  1. „ Kocia piosenka ” ,
  2. „ Zawody w piciu mleka ”,
  3. „ Czy urzędobylski kotek poznał już szkołę? ”,
  4. „ Kocie rysunki ”,
  5. „ Kocia sztuka ”,

Po podsumowaniu wyników, wręczono nagrody klasom:

  • Ia - pierwsze miejsce,
  • Ib - drugie miejsce,
  • Ic - trzecie miejsce.

Zwięczeniem uroczystości było uroczyste Ślubowanie pierwszoklasistów i włączenie ich do społeczności uczniowskiej gimnazjum.

 

W dniu 30 listopada odbyła się prezentacja realizowanych w roku szkolnym 2010/2011 projektów edukacyjnych. Zaprezentowano trzy projekty ”Trzymaj formę’’, ,,Czy twórczość Jana Kochanowskiego można nazwać ponadczasową?’’, ,,Cudze chwalicie swego nie znacie’’. Zrealizowane projekty edukacyjne przyniosły oczekiwane efekty . Uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą i pomysłowością , od plakatów, prezentacji Multimedialnych, stoisk tematycznych po scenki słowo muzyczne, aerobik, degustację, taniec, piosenki.

 

14 grudnia 2011 roku w naszej szkole przeprowadzony został już po raz kolejny „Kiermasz rozmaitości”. W akcję włączyły się prawie wszystkie klasy . Na krótki czas dolny korytarz naszego gimnazjum zmienił się w barwny stragan, na którym można było skosztować wielu smakołyków za niewielką kwotę. Dostępne były m.in. gofry, tosty, kanapki , ciasta , faworki, a nawet pizza i owoce. Łącznie gimnazjalistom udało się zebrać 360 zł, najlepszą klasą okazała się IIA (91zł), a tuż za nią IIB (71zł).

Uzyskanie fundusze zostaną wykorzystane na zakup słowników do szkolnej biblioteki
i pracowni nr 16. Opiekunami tego przedsięwzięcia były: p. A. Pionko , p. J. Heftowicz , p. A. Wasiak , p. B. Zwolińska

 

W dniu 15 grudnia 2011 roku o godzinie 900 w naszym gimnazjum rozpoczął się konkurs ortograficzny,, Mistrz ortografii”, promujący kulturę języka polskiego.

W szranki stanęło 15 zawodników. Ocenie podlegała zarówno poprawność ortograficzna, jak i interpunkcyjna. W konkursie ortograficznym I miejsce zajęła Maja Pochylska, II miejsce Zuzanna Szewczyk, a III Magdalena Grzyb.

Fundatorem nagród była firma Quster Computers z Grabowa. Organizatorami konkursu były p. J. Heftowicz, p. M. Florczak, p. A. Pionko

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizację Jasełek bożonarodzeniowych. Dają one okazję do stworzenia miłego, ciepłego świątecznego nastroju i przybliżenia tradycji związanych ze Świętami Narodzenia Pańskiego.

W dniu radości z nadchodzących świąt, w dniu 22 grudnia 2011 roku zostały wystawione Jasełka pod tytułem „Świętom na ratunek”. Tematem przewodnim była kwestia zeświecczenia świąt i podjęcia prób mających na celu przywrócenie radości ze świętowania Bożego Narodzenia.

Jasełka reżyserowały : p. A. Kacprzak, p. M. Chrzęścińska, p. L. Wasiak.

Inscenizacja bożonarodzeniowa została wystawiona na spotkaniu opłatkowym dla samotnych i ubogich oraz dla urzędników i sołtysów Gminy Grabów.

 

 

5 stycznia 2012 roku odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i orędzia polskiego w latach 1768-1864”. W egzaminie wzięło udział 22 uczniów gimnazjum województwa łódzkiego.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował uczeń naszego gimnazjum Sebastian Pęcherzewski . Uzyskał on 52 punkty i zajął I miejsce. Opiekunem była p. Halina Pawłowska.

 

 

Pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w 1993 roku i był poświęcony kardiochirurgii dziecięcej. Po 20 latach nadal priorytetem WOŚP, jest działanie na rzecz dzieci. W 2012 roku Orkiestra grała z pompą. Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

8 stycznia 2012 roku Orkiestra zagrała po raz 10 w Grabowie. Organizatorzy przewidzieli mnóstwo licznych atrakcji, a wśród nich występy dzieci i młodzieży, przewozy wozami strażackimi, loterię fantową, degustację tortów. Można było również skosztować kiełbasek z grila, przygotowanie żurku, ciast oraz rozgrzać się ciepłą herbatą.

W tym roku wolontariusze gminy Grabów zebrali 11125 zł i 15 gr.

Dziękujemy !

 

 

 

W dniach 11- 12 stycznia 2012 r. w Gimnazjum. Im. Jana Kochanowskiego odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Halowej. 11 stycznia odbyły się zawody piłki halowej chłopców. Drużyna w składzie : Adrian Zawierucha, Konrad Nijakowski, Dawid Grzelak, Kamil Pabin, Marcin Stańczyk , Artur Pędzicki, Dominik Bojanowski, Damian Graczyk, Sebastian Zagrosik, Grzegorz Baraniak zajęła 2 miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Artur Pędzicki z dorobkiem 7 goli.

12 stycznia rozegrane zostały Powiatowe Zawody Piłki Halowej dziewcząt. Drużyna w składzie: Adrianna Borowska, Katarzyna Grzelak, Klaudia Mazurek, Karolina Bartczak, Patrycja Jaśkiewicz, Paulina Zawierucha, Żaneta Borucka, Marlena Birecka, Martyna Wawrzyniak, Monika Wróblewska zajęła 1 miejsce. Najlepszą bramkarką została Katarzyna Grzelak, która nie wpuściła żadnego gola.

 

W dniu 29 lutego 2012 roku zostały przeprowadzone gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej- „Młodzież Zapobiega Pożarom 2012”. Celem turnieju jest popularyzacja przepisów i kształcenie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uczestnikami Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej była młodzież z terenu Gminy Grabów w 2 kategoriach:

I grupa- uczniowie szkół podstawowych,

II grupa- uczniowie gimnazjum.

Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test pisemny, kolejnym etapem były pytania ustne. W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Magdalena Grzelak, II miejsce Elwira Osowska, a III miejsce Waldemar Jóźwiak. Opiekunami drużyn byli p. D. Wybrański i p. S. Popławski.

 

 

24 marca 2012 roku odbył się XI Wiosenny Rajd „Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”.

Trasa wiodła od lasu w Smardzewie. Stamtąd wędrując w blasku słońca, uczestnicy przemierzali wioski, lasy, łąki i pola, aż dotarli do malowniczych ruin Zamku w Besiekierach. W wiosennej wyprawie „po zdrowie” wzięło udział 540 uczestników. Rajd zakończył się w gościnnych murach Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Grabowie. Tutaj uczestnicy wzięli udział w Konkursie Piosenki Turystycznej i Konkursie Wiedzy o Gminie Grabów.

Uczennice naszego gimnazjum Elwira Osowska, Paulina Drwalewska, Anna Jagielska, Zuzanna Szewczyk wyśpiewały drugie miejsce w Konkursie Piosenki Turystycznej.

 

W poniedziałek 2 kwietnia 2012 roku odbył się II Otwarty Przegląd Kabaretów Amatorskich CHICHOT 2012.

Uczestnicy przeglądu z Łęczycy i okolic prezentowali swoje skecze. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Grzelak z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Grabowie.

 

 

2 kwietnia 2012 roku rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły - Jana Pawła II, dla uczniów gimnazjum pod hasłem „Papież Słowianin”. Organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Łodzi. Tytuł finalisty etapu wojewódzkiego uzyskali:,

-Mariusz Woźniak- kl. IIc

-Paulina Łaszcz- kl. Ib , uczniowie Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Grabowie. Opiekunem naszych finalistów była p. Małgorzata Chrzęścińska.

 

 

20 kwietnia 2012 roku odbył się XII Turniej Ruchu Drogowego w Wilczkowicach pod patronatem Powiatowej Komendy Policji w Łęczycy. Drużyna naszego gimnazjum w składzie : Adrianna Borowska, Agata Okoń i Piotr Lewandowski, której opiekunem była p. Ewa Szczech wywalczyła trzecie miejsce.

 

 

W dniach 24- 26 kwietnia 2012 roku 411 tysięcy uczniów ostatnich klas gimnazjów pisało egzamin gimnazjalny 2012. Od roku szkolnego 2011-2012 egzamin gimnazjalny będzie przeprowadzany według nowych zasad. W części humanistycznej gimnazjaliści rozwiązywali dwa testy, pierwszy dotyczył zagadnień z historii i wos-u, drugi z języka polskiego.

25 kwietnia uczniowie rozwiązywali dwa testy, pierwszy dotyczył przedmiotów przyrodniczych, drugi matematyki. Trzeciego dnia odbył się egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

 

 

 

 

5 czerwca 2012 roku rozstrzygnięty został Turniej Wiedzy o Regionie, zorganizowany przez Dom Kultury w Łęczycy, PTTK Oddział Ziemia Łęczycka, Towarzystwo Miłośników Ziemi Łęczyckiej. Turniej obięty był Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Łęczyckiego.

Konkurs składał się z trzech etapów:

  1. Konkurs wiedzy o regionie – 25. IV. 2012r.
  2. Rajd do Środka Polski – 19. V. 2012r.
  3. Wykonanie mapy konturowej regionu.

Uczniowie naszego Gimnazjum : Elwira Osowska, Paulina Drwalewska, Magdalena Grzyb, Anna Jagielska, Waldemar Jóźwiak, Sebastian Pęcherzewski zajęli miejsce III z łączną ilością punktów 176. Opiekunem naszej drużyny była p. Anna Bankiewicz.

5 czerwca 2012roku odbył się międzyklasowy Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy na temat życia , działalności i twórczości Janusza Korczaka w związku z przypadającym w 2012 roku ,,Rokiem Janusza Korczaka ”. W konkursie wzięło udział 10 dwuosobowych drużyn. W trakcie pierwszego etapu drużyny rozwiązywały test wiedzy. Do drugiego etapu przeszły zespoły z największą ilością punktów.

Ich zadaniem było udzielić prawidłowych odpowiedzi ,,jedna z dziesięciu” .

Najlepsi okazali się : Marlena Birecka, Aneta Jagielska z klasy II a, na drugim miejscu uplasowali się Maja Pochylska, Anna Jagielska z klasy III b, trzecie miejsce zajęli Aleksandra Morawska i Sebastian Pęcherzewski z klasy II b.

Nad prawidłowym przebiegiem czuwały p. Joanna Heftowicz i p. Aneta Pionko.

6 czerwca 2012 roku rozstrzygnięty został Finał Olimpiady Wiedzy Religijnej pod hasłem ,,Kościół Naszym domem” , zorganizowany przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej.

Uczennica Gimnazjum w Grabowie Paulina Łaszcz w ogólnej klasyfikacji zajęła III miejsce. Do konkursu Paulinę przygotowywała p. M. Chrzęścińska.

14 czerwca 2012 roku , o godzinie 16:00 rozpoczął się bal gimnazjalny. Bal otworzyli uczniowie klas trzecich , którzy zaprezentowali montaż- słowno- muzyczny, który
w prześmieszny sposób przedstawiał życie uczniów gimnazjum. Następnie w rytmie tradycyjnego staropolskiego tańca- poloneza , na salę wkroczyli uczniowie w galowych strojach pod kierunkiem p B. Borowskiej. Był to wzruszający moment dla trzecioklasistów, ale przede wszystkim dla rodziców, wychowawców. Po części oficjalnej około 80 uczniów klas trzecich wraz z rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły, bawili się przy muzyce zespołu NEXT. Część artystyczną „ Każde pokolenie ma swój czas”, przygotowały: p. R. Cieślak, p. R. Borowska, p. A. Wilda-Lasota, p. J. Heftowicz, muzycznie oprawiła p. L. Wasiak, dekorację przygotowała p. A. Kacprzak.

 

29 czerwca 2012 roku, o godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Podczas ceremonii, uczniowie klas trzecich złożyli uroczyste ślubowanie i przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. Wychowawcy klas III, wręczyli swoim wychowankom świadectwa ukończenia szkoły oraz certyfikaty OKE w Łodzi. Następnie Dyrektor Szkoły p. M. Jagielski i przewodnicząca Rady Rodziców p. E. Adamczyk wręczyli dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz innych szkolnych dyscyplinach, konkursach, olimpiadach. Na zakończenie przew. Rady Gminy Grabów p. Zbigniew Sobczyński oraz Dyrektor gimnazjum złożyli życzenia, spokojnych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 

Rok szkolny 2012/2013 rozpoczął się 3 września 2012 roku. Do szkół wróciło blisko 5 milionów uczniów i 660 tysięcy nauczycieli. Uroczystej inauguracji roku szkolnego
w naszym gimnazjum dokonał p. dyr. Mariusz Jagielski , wójt Gminy Grabów p. Ryszard Kostrzewski , przew. Rady Gminy p Zbigniew Sobczyński . W obecnym roku szkolnym 2012/13 do Gimnazjum w Grabowie uczęszczać będzie 222 uczniów , którzy uczyć się będą w 9 oddziałach.

 

15 września 2012roku uczniowie Gimnazjum w Grabowie włączyli się do akcji „Sprzątanie Świata 2012” Hasło tegorocznej akcji to: „Kocham , lubię szanuję .. nie śmiecę „

Akcji przyświeca idea , zwrócenia uwagi na otaczający nas Świat , dla którego nieekologiczne działania ludzkości , mają destrukcyjny wpływ. Włączenie się do akcji Sprzątania Świata jest nadzieją na rozbudzenie w ludziach szacunku dla otaczającej Nas przyrody i zachęcenie mieszkańców Ziemi do sprzątania i nie zaśmiecania naszej Planety.

 

8 października 2012 roku, rozegrane zostały Powiatowe Zawody w Biegach Przełajowych w Świnicach Warckich . Biegi przełajowe, inaczej biegi w terenie, najczęściej organizowane są w lasach lub innych miejscach gdzie bieganie naturalnie jest utrudniane przez przyrodę. W zawodach wystartowała drużyna chłopców i dziewcząt z naszego gimnazjum. Obie drużyny zajęły II miejsce. Skład drużyny dziewcząt: P. Jaśkiewicz, K. Bartczak, A. Okoń, M. Wawrzyniak, A. Wronkowska, J. Borchon, E. Starzyńska, K. Łukasiak,. Skład drużyny chłopców: D. Bauer, G. Grabski, K. Sawicki, D. Bojanowski, K. Zagrosik, S. Zagrosik, M. Stańczyk, G. Nowak, M. Białkowski. Opiekunowie drużyn to: p. B. Borowska, p. Ł. Kwapkowski.

 

16 października 2012 roku, obchodziliśmy już po raz 12 Dzień Papieski. W tym roku hasło przewodnie to „ Jan Paweł II – Papież Rodziny”, bo jak wiemy, małżeństwo i rodzina zawsze zajmowały szczególne miejsce w nauczaniu polskiego papieża. Z tej okazji gimnazjaliści zaprezentowali program artystyczny, który upamiętnił wybór arcybiskupa. krakowskiego Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową. Autorką części artystycznej była p. M. Chrzęścińska.

 

W niedzielę 11 listopada 2012 roku obchodziliśmy Święto Niepodległości. Odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli jest rocznicą radosną, aczkolwiek skłaniającą do zadumy i refleksji. W tym dniu odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, w której uczestniczyli kombatanci strażacy, przedstawiciele władz gminy, mieszkańcy oraz dzieci i młodzież. Po uroczystej mszy, na grobie nieznanego żołnierza zostały złożone kwiaty i zapalono znicze. Następnie poczty sztandarowe, członkowie orkiestry dętej oraz uczestnicy obchodów Święta Niepodległości udali się pod Pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów.

Kolejnym punktem obchodów było zaprezentowanie przez uczniów Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Grabowie części artystycznej pod hasłem ,,Polska moja ojczyzna”.
W historii Polaki , tak się składa , był kiedyś ponad wiek niewoli. Jednastego listopada 1918 roku , Nasz kraj z niewoli się wyzwolił. I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości, tan dzień na zawsze dla Polaka pozostał Dniem Niepodległości.
W części artystycznej wystąpili : S. Pęcherzewski, A. Okoń, D Przybysz , D. Prusińska, M. Rakowski, A. Morawska, K. Pietruszka, S. Bojanowski, W. Małecka, D. Malinowski, M. Niespodziańska , K. Pabin, M. Stańczyk, G. Nowak , Ł. Kaczyńska, J. Zwolińska ,J. Borchon, G. Bednarowicz, D. Chmielecka , A. Wronkowska, P. Lewandowska, A. Ostrowska, M. Miedzińska, poczet sztandarowy: A. Janowska, B. Antkiewicz, N. Kucharska, D. Bojanowski, M. Bulewicz. Program artystyczny przygotowały: p. Halina Pawłowska, p. Aleksandra Kacprzak, p. Lidia Wasiak, p. Aneta Pionko.

 

Uczniowie klas trzecich gimnazjów w dniach 14,15,16 listopada 2012 roku pisali próbny egzamin gimnazjalny. Przez trzy dni uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę
i umiejętności. Dla nauczycieli i uczniów jest to dobra okazja do uzupełnienia braków przed kwietniowym egzaminem.

 

21 listopada 2012 roku rozegrane zostały Powiatowe Zawody Unihokeja w Górze Św. Małgorzaty. Unihokej jest grą bardzo popularną w krajach skandynawskich . W Polsce propagowanie tego sportu rozpoczęło się w latach 80 dwudziestego wieku . Jest sportem – zabawą, którą cechuje duża dynamika , zaspokaja naturalną potrzebę aktywności ruchowej
i walki sportowej . Drużyna Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Grabowie w składzie :

K. Nijakowski , T. Cieślak , D. Grobelny , D. Bojanowski , M. Wiktorski , K. Jedyński , D. Grzelak , K. Tuszyński pod wodzą p. Ł. Kwapkowskiego i p S. Popławskiego zawody unihokeja ukończyła na miejscu I . Drużyna zakwalifikowała się do zawodów rejonowych , które odbyły się 26listopada 2012roku w Uniejowie . Nasi chłopcy zajęli III miejsce .

 

 

W dniu 23 listopada 2012 roku odbyły się apel poświęcony 22 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka przez Organizację Narodów Zjednoczonych . To wydarzenie ma szczególne znaczenie na poszanowanie praw wszystkich dzieci bez względu na pochodzenie , kolor skóry . Z tej okazji uczniowie klasy III b Pod kierunkiem p. Barbary Zwolińskiej i p. Anny Wasiak przygotowali montaż słowno – muzyczny oraz prezentacje multimedialną . Podsumowaniem apelu było wyłonienie zwycięskiej pracy konkursowej – plakat „Prawa Dziecka ” . Komisja konkursowa w składzie : p. Aneta Pionko , p. Ewa Szczech , p. Małgorzata Chrzęścińska oraz przew . SU Karolina Anielak wybrały najlepszą pracę plakat , którą wykonała klasa II b. Gratulujemy .

 

 

21 i 26 listopada 2012 roku , bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klas I A i I B
z wychowawczyniami . Pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniami biblioteki : wypożyczalnią czytelnią oraz Szkolnym Centrum Multimedialnym , zasadami wypożyczania książek . Dzieci miały okazję obejrzeć książki dla najmłodszych . Serie kolorowych książeczek dla dzieci , piękne ilustracje oraz krótkie teksty zachęcał dzieci do samodzielnego czytania . Pierwszaki doskonale wiedzą jak należy zachować się w bibliotece , korzystać
i obchodzić się z książką. Podsumowaniem wizyty w bibliotece było zachęcenie uczniów do wykonania prac pod hasłem „ Biblioteka szkolna widziana oczami pierwszoklasisty ”

Wykonane przez uczniów prace zostaną wyeksponowane w bibliotece . Ponadto nauczyciel bibliotekarz p. Aneta Pionko przygotowuje klasową galerie zdjęć z wizyty pierwszaków w bibliotece szkolnej .

 

 

26 listopada 2012 roku rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny „Śmieje się dziecko śmieje się cały świat ” w roku imienia Janusza Korczaka . Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem . Napłynęło 50 prac konkursowych . Komisja konkursowa
w składzie : p A. Kacprzak p. B. Zwolińskiej , A. Wasiak , p. A. Pionko nagrodziło prace uczniów : W. Borowskiego , D. Mariańczyk , M. Stołowskiej , P. Czajka , E .Starzyńskiej , K. Śliwka .Wyróżnienia otrzymali : P. Łaszcz , K. Kowalczyk , M. Miedzńska , D. Prusińska , A. Okoń , M. Wójkowska .

 

30 Listopada 2012 roku w Gimnazjum im . Jana Kochanowskiego w Grabowie odbyła się uroczystość ślubowania klas Ia i Ib , Do Których uczęszcza 54 uczniów z terenu Gminy Grabów . Po uroczystym powiatu , kandydaci do ślubowania zostali poddani testom przygotowanym przez ich starszych kolegów . Pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą oraz różnymi sprawnościami . Po pozytywnie zdanym egzaminie uczniowie klas I zostali przyjęci do braci gimnazjalnej i stali się jej pełnoprawnymi członkami. Ślubowanie zakończyły życzenia skierowane do pierwszoklasistów złożone w imieniu całej społeczności gimnazjalnej przez p. dyrektora M. Jagielskiego.

 

 

W poniedziałek 3 grudnia 2012 roku Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego
w Grabowie odwiedził p. senator Przemysław Błaszczyk i przedstawiciel jego biura senatorskiego p. B. Sobińska . Przybyłych gości oraz uczniów przywitała p. Aneta Pionko .

W tym dniu 17 uczniów klas II i III naszego gimnazjum , rozwiązywało test „Wiedzy
o Sejmie i Senacie” . Uczestnikom zagadnienia z zakresu wiedzy o polskim parlamencie przekazywało p. Halina Pawłowska – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie . I miejsce

zajęła Aneta Łopacińska z 25 punktami, II miejsce zajął Sebastian Pęcherzewski z 24 punktami. W walce o III miejsce między Żanetą Borucką, Paulina Łaszcz i Karolem Pietruszką , którzy zdobyli po 23pkt przeprowadzono dogrywkę . Ostatecznie III miejsce zajęła P. Łaszcz . Po ogłoszeniu i wręczeniu nagród i dyplomów przez senatora P. Błaszczyka wszyscy udali się na słodki poczęstunek , który zorganizowała p .Barbara Zwolińska i p. Krystyna Niedomagała.

 

6 grudnia 2012 roku w Mikołajki rozegrane zostały Międzyszkolne w Piłkę Nożną Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wystartowały drużyny ze wszystkich klas. Rozgrywki przeprowadzone były w formie eliminacji klasowych. Zabawa była przednia. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna z klasy IIIA, II miejsce- drużyna klasy II B, III miejsce – drużyna klasy I A. W kategorii chłopców I miejsce - drużyna klasy III C, II miejsce ex aequo – klasy III A i III B. Zawody zorganizowali: p. B. Borowska, Ł. Kwapkowski, p.
S. Popławski. W czasie trwania rozgrywek odbył się kiermasz słodkości przygotowany przez p. A. Wasiak, p. E. Szczech, p. B. Zwolińską, p. J. Heftowicz, w którym wzięły udział klasy
I A, I B, II A, II B, II C, III A, III C, III D. Każda klasa sprzedawała przygotowane przez siebie ciasta, ciasteczka, napoje. Przy stoliku nauczycieli, p. K. Strzelecka, p. A. Wasiak, p.
B. Borowska, p. J. Heftowicz serwowały świeże soki z owoców i warzyw, tosty, babeczki. Ogólnie zebrano 301 zł 09 gr . Pieniądze z kiermaszu zostaną przeznaczone na paczki dla potrzebujących dzieci.