Regulamin biblioteki szkolnej

1. Z biblioteki szkolnej i mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać
  • wypożyczając je do domu,
  • czytając lub przeglądając w czytelni.
  1. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki, na okres dwóch tygodni.
  2. W czytelni można korzystać z zasobów lokalnej sieci komputerowej, Internetu, księgozbioru podręcznego.
  3. Książek nie należy przetrzymywać, gdyż czekają na nie inni czytelnicy. W wyjątkowych sytuacjach można uzyskać przedłużenie terminu zwrotu.
  4. Uczniowie przygotowujący się do konkursów i olimpiad mają prawo do wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo.
  5. Wypożyczone zbiory biblioteczne należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Zauważone uszkodzenia należy zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
  6. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia książki należy odkupić taką samą lub inną wskazaną przez bibliotekarza, o wartości odpowiadającej aktualnej cenie książki zniszczonej (zagubionej).
  7. Przed końcem roku szkolnego wszystkie wypożyczone książki i inne rodzaje zbiorów bibliotecznych muszą być zwrócone do biblioteki w ogłoszonym terminie.
  8. W przypadku zmiany szkoły, czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.
  9. Uczniom, biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki oraz tym którzy najwięcej wypożyczyli i przeczytali książek, przyznawane są nagrody książkowe na zakończenie roku szkolnego.