Naziemna Telewizja Cyfrowa(NTC)

Na zajęciach komputerowych, zajęciach technicznych i godzinach wychowawczych uczniowie naszej szkoły zapoznali się z potrzebą cyfryzacji telewizji naziemnej

poprzez obejrzenie i omówienie prezentacji oraz rozwiązanie krzyżówki. Wspólnie wybraliśmy wiadomości, które mogą pomóc naszym rodzicom w zdobyciu potrzebnych informacji.

Dlaczego cyfryzujemy telewizję naziemną (NTC)?

• Lepsze wykorzystanie ograniczonych zasobów częstotliwości.
  • Szansa na zwiększenie oferty programowej i poprawę jej jakości technicznej.
  • Możliwość transmisji usług dodatkowych   (m.in. elektroniczny przewodnik programowy, ułatwienia dla osób z wadami wzroku i słuchu, różne wersje językowe).
  • Bardzo ważną rzeczą jest to, że Cyfrową Telewizję Naziemną czyli DVB-T można odbierać bezpłatnie. Jedynym warunkiem jest posiadanie telewizora z tunerem DVB-T. Jeśli ktoś posiada telewizor bez tego tunera, musi dokupić przystawkę, która kosztuje ok. 100 zł.

Na czym polega cyfryzacja telewizji naziemnej?

• Dzięki technice cyfrowej możemy w jednym kanale telewizyjnym nadawać nie jeden, ale kilka programów TV, w tym również programy w jakości HD