Gimnazjaliści czytają przedszkolakom.

14 listopada 2017 roku uczniowie klasy IIIA Gimnazjum w Grabowie odwiedzili  swoich młodszych kolegów z grupy wiekowej 3-4 i 5-latki. Gimnazjaliści zaprezentowali bajkę pod tytułem „Czerwony Kapturek”- Charles`a Perraulta, która powstała w 1697 roku i została opisana w książce „Bajki Babci Gąski”.

Czerwony Kapturek to imię dziewczynki, co miała czapeczkę w kolorze malinki, którą dla niej uszyła babunia kochana, dobierając nań najlepszy, czerwony aksamit. Tematem utworu jest niebezpieczna przygoda, którą dziewczynka przeżyła na skutek swojej naiwności, zbytniej ufności i niesłuchania przestróg matki. Spotkanie z wilkiem omal nie skończyło się tragicznie, gdyż przez nieostrożność dziewczynki wilk połknął zarówno ją, jak i babcię. Na szczęście obie uratował leśniczy.

W roli narratorów wystąpiły: Julia Krzyżanowska, Weronika Zasadzka. Czerwony Kapturek- Małgorzata Pionko, Mama- Gabrysia Majczak, Wilk- Wiktor Majczak, Leśniczy- Jakub Konarski, Babia- Natalia Prusińska. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki, a później opowiedziały na pytania dotyczące bajki „Czerwony Kapturek”. Organizator akcji „Gimnazjaliści czytają przedszkolakom” nauczyciel bibliotekarz Aneta Pionko.