Imieniny: Longiny, Toli

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W LEKKIEJ ATLETYCE
ŁÓDŹ, 09 WRZEŚNIA 2017

TRÓJKA LEKKOATLETÓW Z GIMNAZJUM W GRABOWIE UZYSKAŁA KWALIFIKACJE DO MISTRZOSTW POLSKI, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W BIAŁEJ PODLASKIEJ 23 – 24.09.2017R.

MATEUSZ GRABSKI – BIEG NA DYSTANSIE 1000M
ADAM JAŚKIEWICZ – BIEG NA DYSTANSIE 110MPPŁ.
BARTOSZ SUBOCZ – BIEG NA DYSTANSIE 600M

Świetnie podczas zawodów międzywojewódzkich (Łódź, Kielce) zaprezentowali się lekkoatleci z Gimnazjum w Grabowie. Zawody te są bezpośrednimi kwalifikacjami dającymi przepustkę do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików (mały memoriał Janusza Kusocińskiego). Kwalifikacje taką otrzymuje pierwszy i drugi zawodnik w konkurencji biegowej oraz pierwszy zawodnik w konkurencji technicznej.
Mateusz Grabski w biegu na dystansie 1000m uzyskał wynik 2:45.78(rekord życiowy i rekord szkoły) i zajął I miejsce.
Adam Jaśkiewicz w biegu na dystansie 110mppł uzyskał wynik 15,39s(rekord życiowy i rekord szkoły) i zajął II miejsce.
Wynik Adama Jaśkiewicza w tej chwili jest piątym rezultatem uzyskanym w Polsce, jest to również druga klasa sportowa!!!
Adam wystąpił też w biegu na dystansie 100m, uzyskał wynik 11,75s i zajął IV miejsce.

Bartosz Subocz w biegu na dystansie 600m uzyskał wynik 1:31.63 i zajął II miejsce.
Bardzo dobrze spisał się również Szymon Osowski, który zajął III miejsce w konkursie pchnięcia kulą z wynikiem 12,00m ( rekord życiowy). Szymon wystąpił także w konkursie rzutu dyskiem, uzyskał wynik 36,14m i zajął IV miejsce.