DLA ADAMA JAŚKIEWICZA

I KWALIFIKACJA

NA MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW!!!

ZŁOTY ADAMIE - GRATULUJEMY

Świetnie podczas zawodów międzywojewódzkich (Łódź, Kielce) zaprezentowali się lekkoatleci z Gimnazjum w Grabowie. Zawody te są bezpośrednimi kwalifikacjami dającymi przepustkę do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików (mały memoriał Janusza Kusocińskiego). Kwalifikacje taką otrzymuje pierwszy i drugi zawodnik w konkurencji biegowej oraz pierwszy zawodnik w konkurencji technicznej.

Adam Jaśkiewicz wystartował w biegu na dystansie 110mppł. W biegu eliminacyjnym  pobiegł ostrożnie, aby nie popełnić błędu technicznego i ukończyć spokojnie bieg (16,77s).

W finale Adam nie dał rywalom szans i zwyciężył po bardzo dobrym biegu uzyskując rewelacyjny czas 16,36s. Jest to rekord życiowy zawodnika i 13 wynik w Polsce w sezonie 2016r.i[p

Mistrzostwa Polski Młodzików odbędą się 24-25,09. 2016r w Słubicach.

Trzymamy kciuki za Adama!!!

Adam Jaśkiewicz wystartował również w biegu na dystansie 200mppł. Uzyskał wynik 29,24s (rekord życiowy, rekord szkoły) i zajął V miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentował się Nasz średniodystansowiec Bartosz Subocz. W biegu na dystansie 600m uzyskał świetny wynik 1:34.10. Rezultat ten dał Bartoszowi VII miejsce w zawodach.

Nie zawiódł również Szymon Osowski. Nasz siłacz wystąpił w konkursie rzutu dyskiem 1kg, uzyskał wynik 35,08m(rekord życiowy) i zajął VI miejsce. Szymon wystartował jeszcze w konkursie pchnięcia kulą 5kg, uzyskał wynik 10,06 i zajął VI miejsce.