Obóz językowy

OBÓZ JĘZYKOWY „EUROWEEK- SZKOŁA LIDERÓW” DŁUGOPOLE DOLNE maj 2015

W tym roku po raz pierwszy grupa 14 uczniów z naszej szkoły wraz z trójką opiekunów p. Katarzyną Dobierzewską, p. Renatą Borowską oraz p. Ryszardem Borowskim, wzięła udział w pięciodniowym obozie językowo-szkoleniowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”, który odbył się w malowniczym Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej. "EuroWeek - Szkoła Liderów" jest specjalnym obozem edukacyjnym podczas którego uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach, grach symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeniach prowadzonych przez doświadczonych szkoleniowców z całego świata.

Obóz ten, odbywa się cyklicznie i jest organizowany przez Europejskie Forum Młodzieży oraz współfinansowany przez Unię EuropejskąObejmował 4 bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”, a wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim. W terminie 13-17 zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z Hiszpanii, Ukrainy, Azerbejdżanu, Turcji, Rumuni, Wietnamu, Filipin i Łotwy. W trakcie prezentacji nasi uczniowie dowiedzieli się podstawowych informacji oraz wielu ciekawostek na temat opisywanych krajów oraz mieli okazję doświadczyć kultury na żywo - uczyli się tańców hiszpańskich. Jak na obóz językowy przystało wszyscy uczestnicy porozumiewali się w języku angielskim. Kolejne  bloki  programowe obozu wymuszały na uczestnikach pracę nad zadaniami rozwijającymi najcenniejsze umiejętności społeczne i językowe:

• Umiejętność autoprezentacji  oraz prezentacji partnerów w języku angielskim

• Szybkie przygotowywanie  informacji na zadany temat

• Umiejętność zadawania pytań w obecności  publiczności

• Umiejętność dyskusji- udział w debacie oksfordzkiej na zadany temat

• Umiejętności współpracy, podziału ról i obowiązków, budowanie zaufania w  grupie

• Umiejętność dobrej organizacji czasu pracy i zadań- w 30 minut należało wykonać 12 zadań czyli „Mission Impossible”

• Codzienna praca w grupach nad poprawieniem poziomu języka angielskiego

W trakcie obozu odbyła się także wycieczka krajoznawcza do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka, podczas której udało nam się zwiedzić starówkę i zabytki obu miast, a także największe w Europie Muzeum Etykiet Zapałczanych.