Questing - gra miejska

W piątek 8 maja 2015 roku nasza drużyna w osobach uczniów klasy Ia (Agnieszka Borowska, Mateusz Borchon, Piotr Kaczyński, Marcelina

Malinowska i Zuza Pabin) wzięła udział w „Queście - grze miejskiej” na terenie królewskiego miasta Łęczyca. Organizatorem imprezy była grupa

uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy wraz z opiekunem panem Andrzejem Dolińskim.

Questing to rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierującsię informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.W wielu elementach gra ta przypomina podchody i harcerskie gry patrolowe oraz gry miejskie. Jest ona one ściśle związana z konkretnymi miejscamii ma funkcje edukacyjne. Zabawa rozpoczęła się pod Urzędem Miasta. Przemierzając kolejne punkty kontrolne, odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zabytków Łęczycy,„udzielaliśmy” pierwszej pomocy, zwiedziliśmy budynek dawnego łęczyckiego więzienia (jego krótką historię przedstawił nam pan Janusz Jankowski ze Starostwa Powiatowego w Łęczycy), w ten sposób zbierając kolejne punkty. Po dotarciu na metę, wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi i posililiśmy się pyszną fasolówką. Choć do zwycięstwa zabrakło nam niewiele - zajęliśmy bowiem IV miejsce (zdobyliśmy 23,5 pkt. na 26 możliwych), w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.