Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI / Złote Gody

Złote Gody

Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły przygotowują część artystyczną, a tym samym umilają uroczyste spotkania organizowane z okazji Złotych Godów. Jest to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.

W tym roku montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie Patrycja Engel, Marysia Góral, Karolina Janicka, Wioletta Wasiak, Julia Borchon, Krzysztof Bartniak, Arek Bartczak, Mieczysław Jędrzejewski, Jaku Matuszewski, Małgosia Borowska, Agnieszka Kaczmarek, Nicol Betlej, Dominika Schmeichel, Cezary Gomulak, Maciej Stępniak, Agnieszka Borowska, Julia Gaj, Paulina Topolska, Marcelina Malinowska, Wikotoria Jabłońska, Zuza Pabin i Magda Krysiak pod kierunkiem pań Lidii Wasiak i Joanny Heftowicz.

Uroczystość Złotych Godów to uczczenie tego, co łączy małżonków. Od momentu kiedy powiedzieli światu, że chcą być razem, stali się jednym. Wspierali się nawzajem. Od tamtej chwili przez pół wieku wspólnie stawiali czoła życiu. Prezydent Polski uhonorował ich medalami i odznakami, które wręczali Wójt Gminy Grabów p. Ryszard Kostrzewski wraz z panią Agnieszka Kowalską - Kierownik USC oraz panem Zbigniewem Sobczyńskim - Przewodniczącym Rady Gminy Grabów po uroczystej mszy Świętej sprawowanej przez proboszcza parafii ks. Henryka Krzeszowskiego.

Natomiast młodzi artyści pragnęli słowem i piosenką wyrazić wdzięczność i szacunek wszystkim parom obchodzącym swój złoty jubileusz, życząc jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości. Zaprezentowane wiersze i piosenki wywołały wiele emocji nie tylko u szanownych Jubilatów.

Pięćdziesiąt lat – ile w tych słowach mieści się wspomnień… Najpiękniejsze chwile życia, wspólne troski, marzenia, tęsknoty, małe i większe radości… Piękni wyraził to również anonimowy poeta:

Podaj mi gałąź rozkwitającej wiśni

I na kolanach oprzyj siwą głowę

Ukryjmy zmarszczki i niech nam się przyśni

Że zaczynamy swe życie na nowo (…)

Podaj mi rękę. Niech się ucieleśni

Mit o miłości pół wieku przetrwałej

Niech wiem, nim wrócę do przerwanej pieśni

Że będziesz ze mną, cokolwiek się stanie…