Mistrzostwa Powiatu

23 września 2014 w łęczyckim parku obyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w kategoriach dziewcząt i chłopców.

W kategorii szkół podstawowych do rywalizacji przystąpiło tylko czterech zawodników ze Szkoły Podstawowej w Sługach. Zainteresowanie biegami w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych było już dużo większe. Z naszej szkoły wystartowało 7 chłopców uczniów p. Łukasza Kwapkowskiego. Łącznie ze wszystkich szkół na starcie "przełajów" stanęło blisko osiemdziesięciu uczniów. Trasa biegu dla zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także dla dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych liczyła kilometr. Natomiast najstarsi chłopcy mieli do pokonania o pięćset metrów więcej.

Zawody przebiegły w błyskawicznym tempie. Po niespełna godzinie zostali wyłonieni zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej. Pięć najlepszych osób z każdej kategorii otrzymało pamiątkowe dyplomy i wywalczyło awans na Mistrzostwa Województwa, które odbędą się już 01 października w Uniejowie.

Szkoły Gimnazjalne

Chłopcy:
1. Mateusz Kaczmarek (Gimnazjum Daszyna)
2. Krzysztof Bartniak (Gimnazjum Grabów)
3. Szymon Kłosiński (Gimnazjum Daszyna)
4. Maciej Borowski (Gimnazjum Grabów)
5. Adam Jabłoński (Gimnazjum Łęczyca)