Profilaktyka a Ty

14 czerwca 2014 roku

KPP w Łęczycy

13.00-13.30 – Oficjalne otwarcie, odsłonięcie graffiti

13.30-14.20- Happening  ”Przestańmy biec”

Młodzież w formie happeningowej z własnoręcznie  przygotowanymi na kartonach hasłami trzymanymi nad głowami z zawołaniami zgodnie z ideą  PaT przemieszcza się Alejami Jana Pawła II(jezdnia) w Łęczycy – na Plac Tadeusza Kościuszki pod budynek Starostwa Powiatowego w Łęczycy. Podczas happeningu młodzież rozdaje naklejki ,,Ogólnopolski Głos Profilaktyki-moda na życie bez uzależnień”.

14.20-14.45-  Na Placu Tadeusza Kościuszki przed schodami Starostwa następuje przywitanie gości i zapowiedź części artystycznej (ogłoszenie konkursów i wyłonienie jury wśród publiczności), informacja o dalszym scenariuszu programu.

14.45-15.00- Rozpoczęcie części artystycznej młodzieży PaTowskiej -Hymn PaTowski -,,Nie wracajmy jeszcze na ziemię”/wsadzenie drzewka- jako łęczyckiego symbolu PaT.

15.00-15.55- Występy artystyczne szkół, które zostaną chwilowo przerwane na czas odczytania  Odezwy i Zrywu Wolnych Serc.

15.55-16.00- Odczytanie  ODEZWY  społeczności PaT

Społeczność programu Komendy Głównej Policji ,,Profilaktyka a Ty” zaprasza do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Wszyscy razem zgromadzeni goście i młodzież wykonuje przez 60 sekund wspólny gest – razem-we wspólnocie  obywatelskiej i społecznej- w tym samym czasie w całym kraju- 14 czerwca 2014 roku punktualnie o godz. 16.00

Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm wolnych serc. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności  na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.

Zaprośmy do tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to , aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia . W trosce o to by dzieci i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.

W imieniu społeczności PaT

Insp. Grzegorz Jach

Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji

Ds. promocji bezpieczeństwa publicznego

16.00społeczny zryw ,,Wolne Serca”

Na scenie przed budynkiem Starostwa Powiatowego w  Łęczycy  przez 60 sekund wybijanie wspólnie jego rytmu. Rytm ,,Wolnych serc”

16.01-17.20 Dalszy ciąg programu artystycznego-lokalne programy profilaktyczno-artystyczne (scenki profilaktyczne).

17.20-17.30 -Występ zespołu tanecznego- Kie - ,,W poszukiwaniu Ciszy”

17.30-17.50 -Występ zespołu SOONER

17.50-17.55 -Występ zespołu - Kie - ,,Nie odchodź kochanie”

17.55-18.30 -Wspólna nauka tańca  ,,Belgijka”

18.30-21.00 -Twórcza profilaktyka

To czas przeznaczony na prezentacje spektakli teatralnych, utworów muzycznych, miusicali

o tematyce profilaktycznej. Wystąpią zespoły:

- Występy muzyczne ze szkół,

- Cutfinger,

- Jimi Jim,

- KBX,

- KaeS

- Dzieci Kazimierza

- Majki( Beatbox)

- występ zespołu z gimnazjum w Grabowie

W międzyczasie rozstrzygnięte zostaną konkursy i wręczone dyplomy dla wszystkich uczestników.

21.00-22.00 - rozmowa o profilaktyce ,,Głos profilaktyki” Dziedziniec Zamku w Łęczycy

Na terenie Dziedzińca Zamku łęczyckiego odbędzie się otwarta rozmowa  pokoleniowa na temat profilaktyki, jej słabych, mocnych stron, planów oczekiwań społecznych. W rozmowie ma uczestniczyć młodzież, funkcjonariusze policji, psycholog, pedagodzy, dwóch pracowników Monaru,( dyskusja prowadzona przez  moderatora). Uczestnicy mają zapewniony poczęstunek). Podczas biesiadowania przy ognisku występ zespołu z gimnazjum w Grabowie.