Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII  – uroczystość religijna, która odbyła się 27 kwietnia 2014 w Watykanie, na Placu Świętego Piotra, podczas której dwaj błogosławieni papieże: Jan Paweł II oraz Jan XXIII, zostali ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego.

W obchody tego wielkiego wydarzenia dla Kościoła i naszej Ojczyzny włączyliśmy się również przez udział w konkursie – Olimpiadzie Wiedzy Religijnej pod hasłem

„  Jan XXIII i Jan Paweł II  - Święci Papieże”

Tegoroczna Olimpiada Wiedzy Religijnej dla Gimnazjum przybliży sylwetki wyżej wspomnianych świętych papieży, przypomni ważne pisma papieskie, homilie, listy ich autorstwa. W etapie szkolny który odbył się 30 kwietnia 2014r. wzięło udział 11 uczniów naszego gimnazjum. Na korytarzach naszej szkoły powstały gazetki  okolicznościowe związane z kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII .