Rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

Dnia 02 kwietnia 2014 r. dziewiątą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Grabowie  uczciło Jego pamięć .

Przedstawiciele młodzieży naszego gimnazjum uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym św. Stanisława w Grabowie oraz złożyli wiązankę kwiatów i znicze przy tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Ojcu św. Janowi Pawłowi II. W tym dniu w naszej szkole odbył się również konkurs  – Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięło udział 10 uczniów, a którego celem było przybliżenie postaci papieża i jego pontyfikatu. Natomiast przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu opracowali okolicznościowe gazetki informacyjne przybliżające biografię papieża Polaka.

W dniu 30  kwietnia 20 14r. został  przeprowadzony szkolny etap Olimpiady Wiedzy Religijnej dla szkół gimnazjalnych  pod hasłem „ Jan XX III  i  Jan Paweł II- Święci Papieże”

W etapie szkolnym przeprowadzonym 30 kwietnia 2014r. wzięli udział uczniowie : Krzysztof Ponikły, Adam Góral, Nikol Betlej, Wioletta Wasiak, Maria Góral, Weronika Lasota, Maciej Borowski, Natalia Modlińska, Karolina Bauer, Paulina Łaszcz, Dominika Kowalewska

Do kolejnego etapu dekanalnego, który odbędzie się 17 maja 2014r. w Łęczycy, zakwalifikowali się następujący uczniowie:

• Paulina Łaszcz – Kl. III B
  • Maria Góral – Kl. II B