Dzień Języków Obcych

04 marca 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia.

Uczniowie prezentowali przygotowany program artystyczny w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim, i francuskim. Były to skecze, scenki sytuacyjne i piosenki.

(K. Pietruszka, Ł. Kaczyńska, K. Śliwka, M. Borowski, M. Sobiński, W. Lasota, K. Bauer, E. Gąsowska, A. Góral, C. Gomulak)

Inscenizację bajki „Красная Шапочка” („Czerwony Kapturek”) wykonali w języku rosyjskim uczniowie klas III (O. Borowska, D. Bauer, D. Prusińska, K. Pietruszka, M. Sobiński, A. Ostrowska, P. Lewandowska, M. Wawrzyniak.)

W ramach obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły przygotowywali plakaty, flagi, symbole i popularne zwroty mające na celu prezentację wcześniej wylosowanego państwa.

WYNIKI LOSOWANIA:

KL.1a- HISZPANIA

KL.1b - SZWAJCARIA

KL.2a- ROSJA

KL.2b- WŁOCHY

KL.3a- HOLANDIA

KL.3b - NIEMCY

KL.3c - ANGLIA

Bezkonkurencyjna okazała się klasa Ia, która zajęła pierwsze miejsce i wygrała IMMUNITET (1 dzień bez pytania) na lekcji języka anielskiego i rosyjskiego.

Zorganizowana została również wystawa wszystkich prac, którą można było obejrzeć na dolnym korytarzu naszej szkoły.

Obchody Dnia Języków Obcych były połączone z prezentacją projektu „Subkultury młodzieżowe w modzie”.

Oprawę muzyczną wraz z uczniami (M. Borowska, A. Kaczmarek, Ł. Kaczyńska, M. Borowski) przygotowała pani L. Wasiak.

Na zakończenie całej imprezy zostały wręczone nagrody za udział w konkursie „Mind-blowing Halloween Pumpkin” organizowanym przez panią K. Dobierzewską, za udział w konkursie „Walentynkowym” orgaznizowanym przez panie M. Florczak i A. Pionko oraz za udział w projektach samorządowych organizowanych przez panią H. Pawłowską.

Uroczystość przygotowały z uczniami panie: R. Borowska, K. Dobierzewska, M. Pionko, L. Wasiak (oprawa muzyczna), A. Kacprzak (dekoracje).