Jesteś tutaj: Start / WYDARZENIA / Halloween

Halloween

Halloween - zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do Święta Zmarłych obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych.

Nasi uczniowie również przyłączyli się do tej obcej tradycji i zaprezentowali kilka upiornych wcieleń. Odbył się również konkurs na najciekawszą dynię.

Halloween najhuczniej obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Wielkiej Brytanii. To amerykańskie święto w Polsce pojawiło się w latach 90. Halloween związany jest z czarną magią i odprawianiem czarów. Popularne symbole to duchy, czarownice, nietoperze, czarne koty, sowy, demony itp. Inny znany symbol to wydrążona dynia z palącymi sie w środku świecami. W tym dniu zwyczajem jest przebieranie się za duchy, wampiry, demony oraz straszenie. Czarownice i inne straszydła wędrują od domu do domu sąsiadów prosząc o słodycze i nie wypada im odmawiać.

DUCHY, ZJAWY I UPIORY,

DIABŁY, STRZYGI, INNE ZMORY