Dzień Cebulowy

W Grabowie, po raz dwudziesty odbył się Jubileuszowy Dzień Cebulowy, na którym, wśród innych artystów, wystąpiły uczennice naszej szkoły. Mowa o mażoretkach, które swoimi występami z Gminną Orkiestrą Dętą uświetniają każdą lokalną imprezę. Dla niektórych z nich był to ostatni występ, ponieważ jako absolwentki naszego gimnazjum, rozpoczęły już naukę w szkołach średnich i nie będą mogły uczęszczać na próby.

Podczas Dnia Cebulowego mażoretki wykonały dwa tańce z pałeczką (tzw. batonem), do muzyki marszowej.

Po kilku godzinach dziewczęta pojawiły się na scenie jeszcze raz, wystylizowane na rodowite cyganki, w długich spódnicach i z brzęczącymi opaskami na biodrach. Przy dźwiękach zespołu "Buteleczka wina", wykonały taniec bałkański oraz taniec cygański, przygotowany podczas wakacyjnych warsztatów, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Grabowie. Autorem choreografii były instruktorki: Sylwia Lewandowska i Linda Szewczyk.
Licznie zgromadzonej publiczności zapewne podobała się piękna muzyka, grana na żywo oraz energia tancerek, bo długo oklaskiwała roztańczoną grupę.

Dziękuję Agacie Okoń, Patrycji Wujczak, Patrycji Jaśkiewicz i Julii Zwolińskiej za to, że od początku istnienia zespołu angażowały się w jego działalność, pięknie tańczyły i przyczyniły się do jego sukcesów. Życzę Wam powodzenia w nowych szkołach i życia pełnego muzyki! :)

Lidia Wasiak