Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

XIX Finału WOŚP

Już po raz dziewiąty nasz sztab pod dowództwem pani dyrektor Krystyny Gaj zorganizował Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grabowie. Z roku na rok  impreza w drugą niedzielę stycznia jest coraz bardziej popularna wśród mieszkańców gminy i odarowują nas swoją hojnością.

Nasi wolontariusze jak co roku od wczesnych godzin kwestowali na terenie całej gminy. W jednej ręce trzymając puszkę, nagradzali dobroczyńców małymi czerwonymi serduszkami, które w tym szczególnym dniu znaczyły bardzo wiele.

Największe zgromadzenie mieszkańców gminy miało miejsce na Placu Tadeusza Kościuszki po godzinie 16. Mieliśmy wiele atrakcji, wśród nich występy dzieci i młodzieży, przewóz wozami strażackimi, loterię fantową. Można było również skosztować kiełbasek z grilla, pysznego żurku oraz ciasta, a także rozgrzać się herbatką. O 2000 tradycyjnie nasi strażacy zaprezentowali wspaniały pokaz sztucznych ogni-  światełko do nieba.

Grabowianie nie szczędzili grosza, zebraliśmy:

9463zł 21 gr.

W tym roku 2011 zbieraliśmy dla dzieci z chorobami nerek i układu moczowego

"Prawie 20 lat grania na rzecz ratowania życia i zdrowia chorych dzieci, ponad 350 mln złotych wydanych na najnowocześniejszy sprzęt medyczny, niezliczona liczba wolontariuszy, którzy od niemal dwóch dekad kwestują na ulicach i zbierają datki.

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Jak do tej pory fundacja Jerzego Owsiaka zebrała ponad 37 mln zł."