• Odwiedziny: 619257

Barbara Zwolińska

Szkolne Targi Edukacyjne 2017

2017-03-24

W związku z wyborem dalszej drogi edukacyjnej uczniów trzecich klas gimnazjum  w naszej szkole zorganizowane zostały targi, w których udział wzięły następujące placówki:

1. Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy
  2. Zespół Szkół w Kościelcu
  3. Zespół Szkół Plastycznych w Kole
  4. Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku
  5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy
  6. Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy
  7. Zespół Szkół w Zduńskiej Dąbrowie
  8. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu
  9. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie
  10. Łódzka Szkoła Mody, Kosmetologii i Fryzjerstwa Anagra
  11. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie.

Konkurs piosenki anglojęzycznej

2017-03-24

W czwartek, 23 marca, uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Grabowie wzięli udział w konkursie piosenki anglojęzycznej, który odbył się w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Ozorkowie. Konkurs był imprezą otwartą dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Ozorków, gminy Parzęczew, miasta i gminy Łęczyca oraz gminy Grabów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentować swoje umiejętności wokalno-językowe. Do konkursu zgłoszono 46 wokalistów, z których wyłoniono zwycięzców. Ze względu na wysoki poziom wykonań zdecydowano się również nagrodzić wyróżnieniami kilku solistów. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w  Grabowie: Krzysztof Kaftan z kl. IV, który zajął II miejsce oraz Oliwia Pabin z kl. VI, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
Opiekunowie grupy: p. Katarzyna Dobierzewska, p. Ryszard Borowski, p. Michał Nowakowski

Do konkursu przystąpiłi:

Gimnazjum

Aleksandra Grabska, Julia Gaj, Wiktoria Jabłońska, Marcelina Malinowska, Julia Krzyżanowska, Marcelina Jagielska, Dominika Nowakowska

Oliwia Pabin, Marta Bartczak, Krzysztof Kaftan

FASHION DEBIUT 2017

2017-03-19

W piątek 17 marca 2017 r. nowoczesna sala Centrum Promocji Mody Łódzkiej ASP zapełniła się podekscytowanymi uczestnikami kolejnej edycji konkursu FASHION DEBIUT 2017.

W tym roku motywem przewodnim pokazu oraz  inspiracją zaprojektowanych  kreacji była „ZIEMIA”. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta, występowali w roli modeli i projektantów. Do udziału w konkursie zgłosiło się aż ponad 150 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zaprezentowali swoje stroje na profesjonalnym wybiegu.

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

2017-03-16

16 marca 2017r. uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w XL Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej w Łęczycy.

Gimnazjum:

Daniel Matuszewski w turnieju zajął IV miejsce

Małgorzata Pionlo - VI miejsce

Szkoła podstawowa:

Aleksandra Strzelecka - II miejsce

Natalia Kiejnich - IV miejsce

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

2017-03-14

W dniu dzisiejszym tj. 14 marca 2017r. odbył się coroczny Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Uczestnikami Turnieju byli uczniowie Gimnazjum w Grabowie i Szkół Podstawowych z Chorek, Grabowa, Kadzidłowej, Starej Sobótki.

Reprezentami gimnazjum byli: Wiktoria Jabłońska, Małgorzata Pionko i Daniel Matuszewski.
Nad prawidłowym przebiegiem Gminnego Turnieju Pożarniczego czuwała Komisja w następującym składzie: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Grabowie pan Antoni Maciejewski, Wiceprezes Zarządu OG ZOSP RP w Grabowie pan Zbigniew Sobczyński, Sekretarz Zarządu OG ZOSP RP w Grabowie pan Jarosław Głowacki, Komendant Gminny Zarządu OG ZOSP RP w Grabowie pan Paweł Łaziński, Podinspektor do spraw bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy w Grabowie pani Paulina Pawłowska.

Uczestnicy Turnieju rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru oraz odpowiadali nna pytania ustne. Dla każdej grupy wiekowej przygotowano testy o różnej skali trudności. Zwycięzcy Turnieju będą reprezentować Gminę Grabów w dniu 16 marca 2017r. ze zwycięzcami innych gmin Powiatu Łęczyckiego i walczyć o awans na szczebel wojewódzki.

Po podsumowaniu uzyskanych punktów Komisja ogłosiła wyniki, a nagrody i dyplomy wręczył laureatom Wójt Gminy Grabów pan Tomasz Pietrzak.

Nasi uczniowie zajęli miejsca:

Daniel Matuszewski - I miejsce

Małgorzata Ponko - II miejsce

Wiktoria Jabłońska - III miejsce

Na poziomie szkół podstawowychy zwyciężyła  Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Grabowie

I miejsce - Aleksandra Strzelecka
II miejsce -  Natalia Kiejnich
III miejsce Weronika Nowak

W turnieju powiatowym reprezentować nas będą:

Daniel Matuszewski, Małgorzata Pionko - gimnazjum

Aleksandra  Strzelecka, Natalia Kiejnich  - szkoła podstawowa.

Opiekunowie drużyn: Dariusz Wybrański, Ewa Szczech, Krystyna Gaj