• Do wakacji: WAKACJE!!!

Zespół Szkół w Grabowie

Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

II Ogólnopolska Konferencja „Model Nowoczesnej Szkoły”...

MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

NABÓR ELEKTRONICZNY DO SZKÓŁ ŚREDNICH

WYKAZ TELEFONÓW SZKOLNYCH

administrator strony - Ewa Szczech

Barbara Zwolińska

"Wirtualna tablica korkowa - padlet"

2017-07-05

Klasa Ib z p. Joanną Heftowicz pracowała nad projektem "Wirtualna tablica korkowa - padlet".

Z okazji Dnia Pustej Klasy, który przypadał w tym roku 9 czerwca, uczniowie klasy Ib przyjęli rolę obserwatorów, fotografów i twórców zarazem, porzucając naukę w sali lekcyjnej na rzecz nauki w terenie.

Dzień przed tą lekcją języka polskiego uczniowie otrzymali polecenie, aby przynieśli smartfony, tablety bądź inne urządzenia, które posłużą do wykonania zdjęć. Chciałam stworzyć wirtualną tablicę korkową dotyczącą miejscowości, w której znajduje się nasza szkoła. Grabów jest gminą wiejską, dlatego nie ma tu wielu obiektów. Nasza tablica nie "pęka w szwach", ale  uczniowie dostrzegli, utrwalili i opisali kilka charakterystycznych dla nich miejsc na padlecie, który wspólnie stworzyliśmy (https://padlet.com/polonistkaprzytablicy/grabow).

Wyjście z klasy było ciekawą formą urozmaicenia zajęć. Uczniowie dobrze się bawili, a przy okazji poznali nowe wirtualne narzędzie, jakim jest padlet.

"Cyfrowa wersja dramatu Szekspira"

2017-07-05

Jako podsumowanie zagadnień rozważanych podczas omawiania "Romea i Julii" uczniowie klasy Ib wykonywali komiks ilustrujący wybrane sceny tego dramatu. Jako że tablety są w naszej szkole uzupełnieniem tradycyjnych metod nauczania, gimnazjaliści dobrani w dwu- lub trzyosobowe zespoły przystąpili do działania.
Podczas zajęć została wykorzystana możliwość pracy na stronie www.storyboardthat.com. Choć z tej aplikacji korzystaliśmy po raz pierwszy, gimnazjaliści bez żadnego problemu poradzili sobie z tworzeniem kadrów komiksowych. Każdy użytkownik strony zaczął od wyboru tła (scenografii) naszej opowieści. Następnie należało wybrać postać spośród bogatej galerii bohaterów. Kolejnym krokiem było dopasowanie dymków i wpisanie treści rozmowy. (Tu wykorzystaliśmy oryginalny tekst Szekspira). Kolejny klik – „Save” – i można zapisać we własnym folderze świeżo wykreowane zdjęcia i sceny.
Zastosowanie takiej formy pracy pozwoliło uczniom na dokładną pracę z tekstem Szekspira. Przede wszystkim musieli wybrać ważne dla nich sceny "Romea i Julii" bądź zdecydować się na sceny bardzo charakterystyczne. Zatem dokładnie wczytali się w tekst dramatu. Następnie musieli podjąć decyzję, która część dialogu czy też monologu bohatera zasługuje na umieszczenie w dymku. Na końcu trzeba było zdecydować o wyglądzie postaci i tła oraz kształcie dymka, w którym mieściła się wypowiedź postaci.

Bezpieczne wakacje

2017-06-22

BEZPIECZNE WAKACJE 2017

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież
i dorosłych.

Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów. Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

2017-06-23

23 czerwca 2017r. Kolejny rok szkolny za nami. Tradycją uroczystości zakończenia roku szkolnego jest wręczanie nagród i dyplomów tym uczniom, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w nauce, w sporcie bądź aktywnością w pracy społecznej na rzecz szkoły.

PRYMUS SZKOŁY – AGNIESZKA BOROWSKA  – 5,29

1.      Nagrody oraz stypendium  za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/2017:

II stopnia – średnia  4,75- 4,99 -  150 zł

Klasa II C

- SEBASTIAN CNOTALSKI – 4,92

- BARTOSZ SUBOCZ – 4,87

NATOMIAST  STYPENDIUM SPORTOWE ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE  W TYM ROKU SZKOLNYM OTRZYMUJE

- ADAM  JAŚKIEWICZ  II A

GRATULUJEMY  TAK  WSPANIAŁYCH  WYNIKÓW !!!

Bal gimnazjalny 2017

2017-06-16

Zgodnie z tradycją 13 czerwca 2017 roku odbył się bal tegorocznych absolwentów gimnazjum w Zespole Szkół w Grabowie. O godzinie 16.00, kiedy już wszyscy zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele zajęli miejsca przeznaczone dla publiczności, uczniowie klas trzecich zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod opieką wychowawców (p. J. Heftowicz, p. R. Borowskiej i p. R. Gałązki) przy pomocy p. M. Nowakowskiego i p. Aleksandry Kacprzak. Inscenizacja zatytułowana hasłem „Gimnazjalne fotografie” odnosiła się ni mniej ni więcej jak właśnie do życia szkolnego, zajęć lekcyjnych, przerw (które – według niektórych uczniów – nadają sens nauki w szkole) oraz spotkań z rodzicami.

Kolejnym punktem tej wyjątkowej uroczystości był staropolski taniec – polonez, który od dłuższego już czasu nasi absolwenci ćwiczyli pod okiem p. B. Borowskiej.
W tym roku trzecioklasiści zaskoczyli publiczność, gdyż z głośników rozległy się takty utworu Bartosza Chajdeckiego.

Następnie bohaterowie tego niezwykłego dnia zaprosili przybyłych gości do sali gimnastycznej, która dzięki rodzicom i firmie „Megi” zamieniła się w prawdziwą salę balową. Po pysznym posiłku młodzież ochoczo ruszyła na parkiet, gdzie oddawała się tańcom z wielkim zapałem. Piękne chwile mają to do siebie, że mijają, jednak wszyscy uczestnicy balu zapewniają, że ten wspólnie spędzony czas zostanie w ich pamięci na bardzo długo.