Środa, 2016-05-25

Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

3 Maja - Święto Konstytucji

Konstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku

ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie

i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

2 Maja - Święto Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004,
obchodzone między świętami państwowymi:

1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja).

Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

2 maja nie jest dniem wolnym od pracy.

WPLATY  NA  OBIADY

CZERWIEC/2016

16  dni x 3 zł = 48 zł

DOROŚLI

16 dni x 4 zł = 64 zł

Wpłaty przyjmowane będą w dniach

od 23 maja 2016 r. do 25 maja 2016 r.

WYKAZ TELEFONÓW SZKOLNYCH

administrator strony - Ewa Szczech

Barbara Zwolińska

Teatrzyk profilaktyczny

2016-05-05

Happening z okazji Święta Konstytucji

2016-04-29

Happening z okazji Święta Konstytucji przygotowany przez  p. Halinę Pawłowską

Marsz Pamięci w Chełmnie

2016-04-26

W dniu 22 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IA i IIA naszego gimnazjum wzięli udział  w Marszu Pamięci na terenie byłego obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem. Marsz został zorganizowany z okazji przypadającego w tym miesiącu Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu i Zapobiegania Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Zgromadzeni przeszli w kierunku Ściany Pamięci, gdzie oddali hołd pomordowanym, składając kwiaty i paląc znicze. W czasie II wojny światowej Niemcy wymordowali w Chełmnie nad Nerem około 200 tys. osób.

Udział uczniów w uroczystościach przy pomniku Pamięci w Chełmnie zorganizowli nastepujący nauczyciele: p. Halina Pawłowska, p. Anna Wilda-Lasota, p. Dariusz Wybrański.

Ziemia - planeta ludzi

2016-04-25

W zwiazku z obchodzonym Dniem Ziemi 25 kwietnia 2016 roku w murach Zespołu Szkół w Grabowie odbyło się przedstawienie pt. „Ziemia – planeta ludzi”, w którym uczniowie klas IV i V zachęcali do dbania o środowisko naturalne. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili kosmici, którzy dowiedzieli się z jakimi problemami boryka się Ziemia i jak rozwój cywilizacji doprowadza do jej zniszczenia.  Przedstawienie uświetniły, zaprezentowane przez chórek szkolny, piosenki o tematyce ekologicznej. Na zakończenie odbył sie pokaz strojów ekologicznych zaprojektowanych i wykonanych przez uczennice pod opieka p. A. Kacprzak.

Nad przygotowaniem i przebiegiem  uroczystości czuwali nauczyciele: p. Aleksandra Kacprzak – dekoracja plastyczna, p. Anna Wilda-Lasota i p. Agnieszka Sobczyńska – scenariusz, p. Michał Nowakowski – oprawa muzyczna.

XVI Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

2016-04-22

21 kwietnia 2016r. (czwartek) odbył sie w Wilczkowicach, na tamtejszym torze przeszkód i miasteczku ruchu XVI Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizatorem była Powiatowa Policja w Łęczycy.  Opiekun drużyny p. Ewa Szczech

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Adam Góral kl. III B

Krzysztof Ponikły kl. III B

Adam Jaśkiewicz kl. I A

wywalczyli II miejsce. Otrzymali puchar, dyplom i indywidualne nagrody. Gratulujemy sukcesu.

I miejsce Gimnazjum w Nowym Gaju

II miejsce Gimnazjum w Grabowie

III miejsce Gimnazjum w Daszynie

IV miejsce Gimnazjum w Piątku

V miejsce Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Msza Święta w 76-tą Rocznicę Zbrodni Katyńskiej

2016-04-13

Szkolne Targi Edukacyjne

2016-04-08

W dniu 07.04.2016r. w naszej szkole odbyły się szkolne targi edukacyjne dla klas trzecich. Organizatorem spotkania były panie:  pedagog szkolny  Anna Wasiak, wychowawcy – Ewa Szczech i Iwona Morawska.