Statystyki

  • Odwiedziny: 431455
  • Do końca roku: 245 dni
  • Do wakacji: 55 dni

Kalendarium

Sobota, 2016-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 Zespół Szkół w Grabowie  

Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego  

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II MIEJSCE 

W POWIATOWYM TURNIEJU
BEZPIECZEŃSTWA RUCHU 
DROGOWEGO

 

Adam Góral III B

Krzysztof Ponikły III B

Adam Jaśkiewicz I A

 

  

FOTO EGZAMINY

 

   

 

  

 

  WYKAZ TELEFONÓW SZKOLNYCH

administrator strony - Ewa Szczech

Barbara Zwolińska

Artykuły

Marsz Pamięci w Chełmnie

2016-04-26
Powiększ zdjęcie

W dniu 22 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IA i IIA naszego gimnazjum wzięli udział  w Marszu Pamięci na terenie byłego obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem. Marsz został zorganizowany z okazji przypadającego w tym miesiącu Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu i Zapobiegania Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Zgromadzeni przeszli w kierunku Ściany Pamięci, gdzie oddali hołd pomordowanym, składając kwiaty i paląc znicze. W czasie II wojny światowej Niemcy wymordowali w Chełmnie nad Nerem około 200 tys. osób.

Udział uczniów w uroczystościach przy pomniku Pamięci w Chełmnie zorganizowli nastepujący nauczyciele: p. Halina Pawłowska, p. Anna Wilda-Lasota, p. Dariusz Wybrański.

Ziemia - planeta ludzi

2016-04-25
Powiększ zdjęcie

W zwiazku z obchodzonym Dniem Ziemi 25 kwietnia 2016 roku w murach Zespołu Szkół w Grabowie odbyło się przedstawienie pt. „Ziemia – planeta ludzi”, w którym uczniowie klas IV i V zachęcali do dbania o środowisko naturalne. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili kosmici, którzy dowiedzieli się z jakimi problemami boryka się Ziemia i jak rozwój cywilizacji doprowadza do jej zniszczenia.  Przedstawienie uświetniły, zaprezentowane przez chórek szkolny, piosenki o tematyce ekologicznej. Na zakończenie odbył sie pokaz strojów ekologicznych zaprojektowanych i wykonanych przez uczennice pod opieka p. A. Kacprzak.

Nad przygotowaniem i przebiegiem  uroczystości czuwali nauczyciele: p. Aleksandra Kacprzak – dekoracja plastyczna, p. Anna Wilda-Lasota i p. Agnieszka Sobczyńska – scenariusz, p. Michał Nowakowski – oprawa muzyczna.

XVI Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

2016-04-22
Powiększ zdjęcie

21 kwietnia 2016r. (czwartek) odbył sie w Wilczkowicach, na tamtejszym torze przeszkód i miasteczku ruchu XVI Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizatorem była Powiatowa Policja w Łęczycy.  Opiekun drużyny p. Ewa Szczech

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Adam Góral kl. III B

Krzysztof Ponikły kl. III B

Adam Jaśkiewicz kl. I A

wywalczyli II miejsce. Otrzymali puchar, dyplom i indywidualne nagrody. Gratulujemy sukcesu. 

I miejsce Gimnazjum w Nowym Gaju

II miejsce Gimnazjum w Grabowie

III miejsce Gimnazjum w Daszynie

IV miejsce Gimnazjum w Piątku

V miejsce Gimnazjum w Topoli Królewskiej

Msza Święta w 76-tą Rocznicę Zbrodni Katyńskiej

2016-04-13
Powiększ zdjęcie

Szkolne Targi Edukacyjne

2016-04-08
Powiększ zdjęcie

W dniu 07.04.2016r. w naszej szkole odbyły się szkolne targi edukacyjne dla klas trzecich. Organizatorem spotkania były panie:  pedagog szkolny  Anna Wasiak, wychowawcy – Ewa Szczech i Iwona Morawska.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Eliminacje Powiatowe

2016-04-05
Powiększ zdjęcie

W dniu 31 marca 2016 r. w Komendzie PSP w Łęczycy odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W tym roku była to już 39 edycja turnieju. Organizatorami byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łęczycy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Turniej podzielony był na dwa etapy: test pisemny i finał ustny. Najlepsi uczniowie pojadą na eliminacje wojewódzkie a wśród nich uczeń naszej gminy Dominik Matusiak ze szkoły podstawowej w Chorkach – gratulujemy sukcesu. Dominik wraz z Mateuszem Woźniakiem z Zespołu Szkół w Grabowie reprezentowali naszą gminę w kategorii szkół podstawowych, obaj zaklasyfikowali się do finałów. W kategorii szkół gimnazjalnych reprezentowali nasz Zespół Nikol Betlej i Dawid DurysNikol udało się przejść do finału i zająć trzecie miejsce – gratulujemy!!! Szkoda, że nie udało się im powtórzyć sukcesu z poprzedniego roku,gdy oboje przeszli do finałów, gdzie zajęli drugie i trzecie miejsce. Dariusz Wybrański.

 

Szkoła Dialogu

2016-04-02
Powiększ zdjęcie

31 marca 2016 roku rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe Szkoły Dialogu w ramach programu edukacyjnego realizowanego przez Fundację Forum Dialogu. Zajęcia prowadziły edukatorki p. Ewelina Bartosik i p. Iza Murawska. Podczas zajęć uczniowie zdobywali nowe umiejętności i wiedzę.

Celem projektu jest poznawanie historii swojej miejscowości i odkrywanie białych plam na mapie wiedzy o nieobecnej już społeczności żydowskiej.