Poradniczek gimnazjalisty

Nabór elektroniczny

2016-05-31

Informacje ogólne

Zarząd Powiatu Łęczyckiego jako organ prowadzący szkoły ponadgimnazjalne wprowadził od roku szkolnego 2008/2009 nabór elektroniczny uczniów.

Zawarta umowa z firmą VULCAN przewiduje wykorzystanie w tym celu internetowy system KSEON wraz z centralną bazą danych oraz program komputerowy Rejestr uczniów.

Wprowadzenie naboru elektronicznego jest zgodne z Zarządzeniem Nr 4/2016 Łódzkiego Kuratora Oświaty z dnia 21 stycznia 2016 roku w sprawie terminów składania dokumentów i terminów rekrutacji do publicznych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz w przypadku szkół ponadgimnazjalnych sposobu przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych, wyników egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum a także sposobu punktowania innych osiągnięć kandydatów.

Więcej o: Nabór elektroniczny

Bezpieczeństwo nad wodą

2016-05-31

Zachowaj zdrowy rozsądek przebywając nad wodą!

Bezpieczeństwo kąpieli w akwenach wodnych

Do jednych z największych letnich atrakcji należy spędzanie wolnego czasu nad wodą, warto wspomnieć więc o czym powinniśmy pamiętać wypoczywając nad wodą.
Z danych Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) wynika, że 82% Polaków w ogóle nie umie pływać, niska jest również nasza wiedza o zachowaniu się w środowisku wodnym.

Analizując przyczyny, miejsca i okoliczności wypadków osób kąpiących się, można stwierdzić, że znaczna część utonięć spowodowana jest kąpielą w miejscach niedozwolonych, zbytnią pewnością siebie, brawurowymi popisami a także pływaniem po spożyciu alkoholu.

Więcej o: Bezpieczeństwo nad wodą