Regulamin Spółdzielni Uczniowskiej

SPÓŁDZIELNI  UCZNIOWSKIEJ

GIMNAZJUM

1. Opiekę nad całokształtem działalności sklepiku sprawuje kierownik świetlicy, który dwa razy w roku składa sprawozdanie z działalności Spółdzielni Uczniowskiej. Rok gospodarczy trwa od września do czerwca.
  2. Sklepik Szkolny otwarty jest na przerwach w godzinach 8.10 – 14.00.
  3. Kluczami do pomieszczenia sklepiku dysponują wyłącznie sprzedawcy i opiekun Spółdzielni Uczniowskiej. Dorabianie kluczy jest zabronione. W razie zagubienia klucza należy wymienić zamek.
  4. Dyżury w sklepiku pełnią uczniowie gimnazjum, którzy ściśle współpracuj z opiekunem.
  5. Warunkiem pracy w sklepiku jest przedstawienie pisemnej zgody rodziców (prawnych opiekunów) na pracę w sklepiku oraz pozytywna opinia wychowawcy klasy.
  6. Uczniowie pracujący w sklepiku ponoszą pełną odpowiedzialność za powierzony im majątek.
  7. Za całoroczną i wzorową pracę społeczno-użyteczną na rzecz szkoły uczniowie pracujący w sklepiku zostają wyróżnieni nagrodami.
  8. Uczniowie sprzedający pomagają opiekunowi we wszystkich zadaniach związanych z funkcjonowaniem sklepiku.
  9. Uczniowie dbają o kontrolę terminów ważności produktów sprzedawanych w sklepiku.
  10. Uczniowie odpowiadają za stan higieniczno - sanitarny pomieszczenia, dbają o porządek i czystość oraz estetyczną ekspozycję towarów oraz aktualizację ich cen.
  11. Uczniowie wraz z opiekunem sklepiku codziennie przeliczają stan gotówki uzyskanej ze sprzedaży w ciągu dnia i zapisują w zeszycie „Utarg Dzienny”.
  12. Opiekun Spółdzielni Uczniowskiej reguluje płatności za faktury.
  13. Pozostałe pieniądze (nadwyżka wynikająca z naliczonej marży) opiekun wpłaca na przydzielone konto w banku lub przeznacza na zakupy związane z aktualnymi potrzebami społeczności uczniowskiej gimnazjum, np.:
    - artykuły papiernicze
    - nagrody dla uczestników konkursów organizowanych na terenie szkoły
    - zakup kwiatów na różne uroczystości
    - finansowanie obiadów w stołówce szkolnej dla uczniów biorących udział w zawodach sportowych,
  14.  O wszystkich wydatkach Spółdzielni Uczniowskiej decyduje opiekun w porozumieniu z dyrektorem szkoły.
  15.  Pod koniec każdego semestru opiekun razem z uczniami sprzedającymi w sklepiku dokonują kontrolnego remanentu.