PZLA Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 2018

TORUŃ, 09-11 lutego 2018

ADAM JAŚKIEWICZ – VII miejsce w biegu na dystansie 60mppł.

BARTOSZ SUBOCZX miejsce w biegu na dystansie 600m

W dniach 09 – 11.02.2018r. odbyły się w Toruniu Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorów. W drugim dniu mistrzostw (10.02.) w czwartym biegu eliminacyjnym na dystansie 600m zaprezentował się Bartosz Subocz. Łącznie w czterech biegach  wystąpiło   27 zawodników. Biegi te wyłoniły finalistów do finału A i  finału B. W finałach wystąpiło po 6 zawodników. Bartek zakwalifikował się do finału B  z wynikiem 1:27.05 (był to 10 rezultat eliminacji). Trzeciego dnia mistrzostw (11.02.) odbyły się finały biegu na dystansie 600m. Bartek w finale B zajął czwarte miejsce (1:27.20),(dyskwalifikacja jednego z rywali) co w ogólnej klasyfikacji dało X miejsce w Polsce.

W trzecim dniu Mistrzostw Polski (11.02.) świetnie zaprezentował się w biegu na dystansie 60mppł.  niezawodny Adam Jaśkiewicz. Eliminacje ukończył z szóstym wynikiem (8,39s – rekord życiowy) i zakwalifikował się do finału. Godzinę po eliminacjach odbył się bieg finałowy. Adam w finale  zajął siódme miejsce uzyskując rezultat 8,60s.

Warto zaznaczyć, że chłopcy przeszli od stycznia 2018r.  z kategorii U16 - młodzika do kategorii U18 – juniora młodszego. W tej grupie wiekowej będą jeszcze startować  w 2019 roku.

Autor: Łukasz Kwapkowski