Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.W Polsce "Dzień Głośnego Czytania" obchodzony 29 września ma już 10-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa.  Z tej okazji uczniowie klasy VIA zaprezentowali społeczności uczniowskiej wiersze autorstwa: Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zgromadzeni uczniowie z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali prezentowane utwory, i nagrodzili gromkimi brawami swoich kolegów i koleżanki. Organizatorkami akcji były: p. Krystyna Gaj, p. Joanna Heftowicz i p. Aneta Pionko.