Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. Po raz pierwszy został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Najważniejszymi odbiorcami tego wydarzenia są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, w dniu 28 września 2017 roku włączyli się uczniowie klasy IIIB. Wiktoria Mariańczyk, Malwina Malinowska, Dominika Marciniak, Dawid Czarnociński, Wiktor Pawłowski, Szymon Nowak, przeczytali fragment książki Erica-Emmanuella Shmitta: „Oskar i pani Róża”. Jest to opowieść o umierającym chłopcu, który zaprzyjaźnia się z wolontariuszką panią Różą.

Organizatorkami akcji były p. Joanna Heftowicz i p. Aneta Pionko.