"Wirtualna tablica korkowa - padlet"

Klasa Ib z p. Joanną Heftowicz pracowała nad projektem "Wirtualna tablica korkowa - padlet".

Z okazji Dnia Pustej Klasy, który przypadał w tym roku 9 czerwca, uczniowie klasy Ib przyjęli rolę obserwatorów, fotografów i twórców zarazem, porzucając naukę w sali lekcyjnej na rzecz nauki w terenie.

Dzień przed tą lekcją języka polskiego uczniowie otrzymali polecenie, aby przynieśli smartfony, tablety bądź inne urządzenia, które posłużą do wykonania zdjęć. Chciałam stworzyć wirtualną tablicę korkową dotyczącą miejscowości, w której znajduje się nasza szkoła. Grabów jest gminą wiejską, dlatego nie ma tu wielu obiektów. Nasza tablica nie "pęka w szwach", ale  uczniowie dostrzegli, utrwalili i opisali kilka charakterystycznych dla nich miejsc na padlecie, który wspólnie stworzyliśmy (https://padlet.com/polonistkaprzytablicy/grabow).

Wyjście z klasy było ciekawą formą urozmaicenia zajęć. Uczniowie dobrze się bawili, a przy okazji poznali nowe wirtualne narzędzie, jakim jest padlet.

Autor: Joanna Heftowicz