Oddychamy czystym powietrzem

17 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Grabowie zorganizowano prezentację  „Oddychamy  Czystym Powietrzem” w ramach realizacji programu „Weź Oddech”. Projekt ten realizowany jest przez klasę II B przy wsparciu merytorycznym koordynatora, którym jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Główne cele tego programu to przedstawienie złych skutków, które powoduje niska emisja i budowanie społeczeństwa obywatelskiego w obszarze ochrony środowiska. Na spotkanie zaproszono władze i pracowników gminy, radnych i sołtysów.

Uczniowie klasy IIB Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Grabowie pracowali nad projektem pod opieką nauczycielek – Iwony Morawskiej i Haliny Pawłowskiej, a przy realizacji przedsięwzięcia, którym była prezentacja ,,Oddychamy Czystym Powietrzem” wsparcia udzielili nauczyciele: Beata Borowska, Aleksandra Kacprzak i Michał Nowakowski.

Uczniowie pracując nad przygotowaniem projektu przeprowadzili ankiety wśród uczniówGimnazjum i mieszkańców Gminy Grabów. Skupili się głównie na sezonie grzewczym, który jest momentem największego zanieczyszczenia powietrza na obszarze wiejskim. Zbierali informacje na temat rodzajów pieców i opału, którego się w nich używa. Ważnym elementem tych działań było wskazanie jak zgubne dla środowiska jest spalanie śmieci.

Podsumowaniem tych działań była prezentacja, na którą składał się montaż słowno-muzyczny, wystawa prac i warsztaty edukacyjne, na których można było utrwalić swoją wiedzę.

Organizatorzy, czyli klasa IIB wraz z opiekunami pragną serdecznie podziękować przybyłym, na spotkanie sołtysom

- paniom:

Stanisławie Bauer,