Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Spektakl profilaktyczny

Na terenie Zespołu Szkół w Grabowie dnia 19 listipada 2015 roku odbył sie spektakl profilaktyczny "Dopalaczom mówimy STOP". Podczas spektaklu poruszono zagadnienia związane z konsekwencjami używania substancji psychoaktywnych. Problemy bohaterów przedstawienia skłoniły uczniów do autorefleksji związanej z zażywaniem dopalaczy.

W październiku 2015 r. rozpoczęła  się kolejna edycja Wojewódzkiej Kampanii Edukacyjnej Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Łodzi „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie”, w której nasza szkoła zgłosiła swój udział. Spektakl więc był pierwszym etapem w drodze realizacji celów kampanii, którymi są zminimalizowanie wśród uczniów ryzykownych zachowań prowadzących do zażywania substancji psychoaktywnych, dostarczanie wiedzy na temat konsekwencji ich używania  czy rozwijanie umiejętności przyjmowania postawy asertywnej w sytuacji kontaktu z substancjami psychoaktywnymi.