Gala konkursu „Papież Słowianin”

W dniu 11 czerwca 2014r. uczennica naszego gimnazjum Paulina Łaszcz  finalistka ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Janie Pawle II otrzymała nagrodę i dyplom , który wręczył i pogratulował sukcesu p. Jan Kamiński Łódzki Kurator Oświaty. Paulinę do konkursu przygotowywała p. Małgorzata Chrzęścińska.
Gala podsumowująca piątą, jubileuszową edycję Ogólnopolskiego konkursu o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin” tradycyjnie odbyła się w sali lustrzanej Pałacu Poznańskich w Łodzi. Wzięli w niej udział gimnazjaliści z całego kraju, którzy w maju przystąpili do etapu centralnego konkursu. Nagrody i dyplomy wręczono także uczniom, którzy tytuł laureata lub finalisty uzyskali na etapie wojewódzkim.

- Wiedza, którą zdobyliście przygotowując się do tego konkursu jest bezcenna. Wartości wyznawane i przekazywane przez Jana Pawła II przydadzą się wam nie tylko tu i teraz, czy podczas kolejnych edycji konkursu, ale jestem przekonany, że będą wartościowym drogowskazem na całe wasze życie – zwrócił się do uczniów Jan Kamiński, Łódzki Kurator Oświaty, główny organizator konkursu.

- Są oczywiście laureaci i są kolejne miejsca, jak to w konkursie. Ale tak naprawdę, to wszyscy jesteście wygrani – powiedział Wicewojewoda Łódzki Paweł Bejda gratulując młodzieży i życząc organizatorom przeprowadzenia wielu kolejnych, udanych edycji.

Podczas jubileuszowej gali gratulacje uczniom składali także m in. Członek Zarządu Województwa Łódzkiego Marcin Bugajski, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł, Łódzki Wicekurator Oświaty Konrad Czyżyński, przewodnicząca Komisji Edukacji RM w Łodzi Wiesława Zewald, radna Rady Miejskiej Grażyna Gumińska, przewodnicząca komisji konkursu prof. nadzw. KUL dr hab. Alina Rynio .